Obserwuj w Google News

Jak nazywa się siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Anna Parcheta
3 min. czytania
19.01.2022 19:51
Zareaguj Reakcja

Siedemdziesiątą piątą rocznicę ślubu, nazywana wełnianą, warto godnie uczcić. Sprawdź, jaki prezent kupić na tę okazję i jakie życzenia złożyć małżonkom.

Para podczas 75. rocznicy ślubu
fot. Shutterstock

Siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu to chyba najpiękniejszy z jubileuszy. Para, która go obchodzi, może pochwalić się imponującym stażem małżeńskim, a także być przykładem dla młodszych pokoleń, jak budować trwały i silny związek. Taki jubileusz koniecznie trzeba godnie uczcić. Podpowiadamy, jaki prezent warto kupić na tę okazję oraz jakie życzenia złożyć.

Brylantowa rocznica ślubu

Siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu jest nazywana brylantową. To najszlachetniejszy i najdroższy z kamieni patronujących rocznicom ślubu. Wszak tytuł filmu o przygodach Jamesa Bonda z 1971 roku brzmi „Diamenty są wieczne”. Taka też jest miłość pary, która wytrwała w związku siedemdziesiąt pięć lat – nic już nie jest w stanie jej zniszczyć czy pokonać. Brylanty są też kamieniami niezwykle przejrzystymi – podobnie jak relacja dwojga ludzi z takim stażem, w której nie ma już miejsca na niedomówienia czy sprzeczki o błahostki. Para po ponad siedmiu dekadach razem doskonale wie, co jest w życiu najważniejsze, a jej uczucie błyszczy jak prawdziwy brylant.

Przeczytaj także:  Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu – pomysł na prezent

Tradycja nakazuje, by prezent na rocznicę ślubu nawiązywał do jej nazwy. Nie musisz jednak się martwić, jeśli nie stać cię na biżuterię z brylantami. Podpowiadamy, co można kupić na siedemdziesiątą piątą rocznicę ślubu, by sprawić przyjemność ukochanej osobie.

  • Podwójna bransoletka lub wisiorek – w zawieszka w kształcie serca w tego typu biżuterii jest podzielona na pół i zawieszona na dwóch osobnych łańcuszkach lub bransoletkach. Jedną dajesz w prezencie partnerowi, jedną zostawiasz sobie. To piękny i wzruszający prezent symbolizujący wasza nierozłączność.
  • Album ze zdjęciami – wybierz zdjęcia z całego waszego małżeństwa ukazujące chwile, w których byliście najbardziej szczęśliwi, i podaruj go ukochanej osobie.
  • Bukiet 75 ulubionych kwiatów - kwiaty to dobry prezent zawsze i na każdą okazję. 
  • Bomboniera z personalizowanymi czekoladkami - sprawi, że ten dzień będzie jeszcze słodszy.

A co kupić jubilatom, jeśli zostałeś zaproszony na obchody brylantowych godów?

  • Bilet do teatru, opery lub na balet.
  • Oryginalny francuski szampan wraz z zestawem personalizowanych kieliszków – aby móc godnie uczcić ten jubileusz.
  • Ozdobna szkatułka na rodzinne pamiątki.
  • Zdjęcie wszystkich pokoleń rodziny oprawione w piękną ramę.

Zobacz także:  Jak nazywa się 1. rocznica ślubu? Sprawdź, co kupić w prezencie i jakie złożyć życzenia

Siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu – życzenia

Jeśli znasz parę, która niebawem będzie obchodzić swoje brylantowe gody, koniecznie przygotuj sobie piękne życzenia, które złożysz im w dniu ich święta. Jeśli nie masz na nie pomysłu, poniżej znajdziesz kilka inspiracji wprost idealnych na ten dostojny jubileusz.

***

Przesyłając gratulacje z okazji jakże pięknej Rocznicy Ślubu, życzymy Wam, abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce – zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.

***
Od lat wielu się kochacie,
dzieci trzódkę ładną macie,
wnuków stadko całkiem liczne
i jak dotąd życie śliczne.
Czego więcej Wam potrzeba?
Chyba tylko łaski Nieba,
aby w zdrowiu iść przez lata
i podziwiać piękno świata.
Najserdeczniejsze życzenia
z okazji Rocznicy Ślubu.

***
Niech Wam gwiazda pomyślności
nigdy nie zagaśnie,
niechaj blaskiem szczęścia
świeci coraz jaśniej.
Najlepsze życzenia
z okazji 75. rocznicy ślubu.