Obserwuj w Google News

Imineniny Sandry - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Sandry

4 min. czytania
Aktualizacja 18.08.2021
04.05.2021 12:41
Zareaguj Reakcja

Sandra swoje imieniny najczęściej obchodzi w sierpniu. Jednak to nie jedyny miesiąc kiedy może je celebrować. Poznaj ciekawostki o imieniu Sandra i cechy osób, które je noszą.

Imineniny Sandry - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Sandry
fot. Shutterstock

Sandra może celebrować swoje imieniny kilka razy w roku! Kiedy Sandra najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Sandry – kiedy obchodzimy?

Imieniny Sandry najczęściej obchodzone są 26 sierpnia ale Sandra może obchodzić imieniny również: 18 maja. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Sandrze w dzień jej imienin specjalne życzenia.

Imieniny Sabiny

Sandra – znaczenie i pochodzenie imienia

Sandra to imię żeńskie, które jest skróconą formą imienia Aleksandra bądź Kasandra. Imię pochodzi z języka greckiego i powstało na gruncie romańskim. Pierwsze zapiski w księgach Polskich pochodzą z lat 20 XX wieku, a więc jest to stosunkowo nowe imię. Największą popularnością cieszyło się w latach osiemdziesiątych, aktualnie nadawane jest dość rzadko narodzonym dzieciom. Męskim odpowiednikiem jest imię Aleksander, które może występować w skróconej wersji: Sandro, Sandor.

Jaka jest Sandra? Charakterystyka osób o imieniu Sandra

Kobiety noszące imię Sandra są bardzo zaradne i posiadają ogromne pokłady energii, są kobietami czynu, lubi działać i nie potrafi siedzieć w miejscu. Kreatywność to ich drugie imię i daję im gwarancję sukcesu. Sandra radzi sobie ze wszystkim, co jest jej powierzone. Pracuje na swój sukces bardzo ciężko, pokonując przeszkody, które stają jej na drodze. Sandra kocha intensywne życie, gotowa jest do podejmowania ryzykownych decyzji i zmiany swojego życia.

W towarzystwie Sandra zawsze świeci przykładem, jest rozsądną i zorganizowaną osobą, za co szybko zdobywa szacunek. Cieszy się opinią osoby życzliwej i sympatycznej, nie wywyższa się i z przyjemnością pomaga swoim najbliższym. Jest szczera do bólu, jej cechy to ironia i cięty język. Jest osobą pamiętliwą i rzadko wybacza zdradę. Lubi spontaniczne imprezy i podróże, nie lubi gdzy jej życie jest nudne. Wobec swojej osoby narzuca otoczeniu dystans. Jej przyjaciele dobrze wiedzą, że mogą na nią liczyć w każdej sytuacji.
Świetnie sprawdzi się w zawodach, które dadzą upust jej emocjom. Sandra nie zraża się niepowodzeniami i walczy do końca, prace wykonuję z uśmiechem na twarzy, nie narzeka i nie zadziera nosa. Świetnie sprawdzi się jako nauczyciel, tancerka, rehabilitantka czy fizjoterapeuta. Kobiety noszące to imię lubią sztukę i muzykę, cechują się dużym poczuciem estetyki. Sandra jest osobą niezależną, nie ulega wpływom innych i nie widzi siebie w pracy korporacyjnej. Gwarancją sukcesu Sandry jest jej zaradność i kreatywność. Często wolny czas poświęca na naukę, jednak nie potrafi poświęcić jej zbyt wiele czasu, ponieważ nie może długo usiedzieć w innym miejscu.

Sandra jest bardzo uczuciową kobietą, jednak nie mówi tego wprost. W stosunku do mężczyzn jest kokieteryjną kobietą i lubi flirty. Często wchodzi w krótkie, przelotne romanse z nadzieją na długie związki. Jednak zmienia się to, kiedy naprawdę się zakocha. Szczerze angażuje się w relacje i otwiera przed partnerem, któremu okazuję dużo czułości. Dobrze sprawdzi się zarówno w roli dbającej o dom, żony jak i kochającej mamy.

Patroni Sandry

Historia nie mówi o żadnej świętej Sandrze, jednak biorąc pod uwagę, że imię to powstało od skrócenia imienia Aleksandra – to właśnie ta święta jest patronką wszystkich Sandr. Święta Aleksandra urodziła się w III wieku na terenie dzisiejszej Ankary w Turcji. Była męczennicą chrześcijańską i święta Kościoła katolickiego i prawosławnego.

Sandra - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Sandra? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Sandra są: Sandrusia, Sandrunia, Sania, Sanka, Sandruś, Sandreczka, Sandy

Sandra - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Sandra ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • Język angielski - Sandra, Sandy
  • Język francuski - Sandra
  • Język włoski - Sandra
  • Język hiszpański - Sandra
  • Język portugalski - Sandra
  • Język fiński - Sandra
  • Język rosyjski - Сандра
  • Język ukraiński - Сандр

Życzenia imieninowe dla Sandry

Imieniny Sandry najczęściej obchodzone są 26 sierpnia ale Sandra może obchodzić imieniny również: 18 maja. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Sandra ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

Życzę Ci pięknych dni,
pięknych chwil,
cudownych pragnień,
gwiazd w Twoich rękach
i perełek w snach…

***

Kochana, z okazji imienin życzę Ci
ust całowanych, policzków głaskanych,
ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych...

***

Wiązanka najpiękniejszych życzeń
Imieninowych: długich lat życia,
szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszystkiego najlepszego.

***