Obserwuj w Google News

Rekin chciał zjeść kamerę. Nagranie prosto z paszczy oszołomiło widzów

2 min. czytania
07.08.2023 09:40
Zareaguj Reakcja

Rekiny to stworzenia, które fascynują wiele osób. Przebywanie w ich otoczeniu jest zarówno ciekawym, jak i niebezpiecznym doświadczeniem. Pewien twórca filmowy przekonał się o tym podczas przygotowywania podwodnego materiału.

Rekin pokazał widowni swoje wnętrze.
fot. mediadrumimages/White Shark Ocea/Media Drum/East News, @zimydakid/Instagram

Rekiny są owiane pewną legendą: swoją cegiełkę do ich groźnego wizerunku dołożyła zapewne popkultura, m.in. poprzez legendarną serię „Szczęki”. Chociaż niektóre gatunki nie zagrażają zdrowiu ani życiu człowieka, to z profilaktycznego punktu widzenia lepiej dać rekinom spokój.

Filmowiec Zimy Da Kid pokazał odbiorcom, jak czuliby się w uścisku rekinich szczęk. Nagranie stworzył przez przypadek, podczas zeszłorocznego pobytu na Malediwach. Teraz film przeżywa renesans za sprawą publikacji w portalu LAD Bible.

Redakcja poleca

Rekin chciał zjeść kamerę. Urządzenie nagrało wnętrze stwora

Zimy Da Kid wyjaśnił w rozmowie z The Independent, że do nagrania filmu wykorzystał małą, sportową kamerę Insta360, do której przymocował ciężarek i umieścił na dnie morza. Na efekty nie czekał długo: pewien ciekawski rekin tygrysi podpłynął do nieznanego mu urządzenia i postanowił zbadać je za pomocą własnych szczęk. Nagranie z zajścia, które opublikował na swoim instagramowym profilu filmowiec, oferuje publiczności niecodzienny wgląd w paszczę podwodnego stwora. Widzowie mogą podziwiać imponujący rząd zębów, a nawet skrzela.

Sama kamera nie ucierpiała ani nie została zjedzona, chociaż wszystko wskazywało na to, że swój żywot zakończy w żołądku. Po kilku sekundach badania intrygującego przedmiotu rekin wypluł urządzenie i odpłynął w tylko sobie znanym kierunku.

Zobacz także: Zmarł 38-letni manat. Odniósł obrażenia po seksie z własnym bratem

Rekin porwał kamerę. „Fascynujące”

Zimy Da Kid wyjaśnia, że mimo publikacji nagrania, które może przerażać, chce odczarować negatywny wizerunek rekinów. Twórca filmowy wyjaśnił w rozmowie z The Independent:

Kiedy rekiny gryzą ludzi, nie robią tego dlatego, że chcą nas zjeść, tylko dlatego, że kogoś widzą i są ciekawe.

Użytkownicy Instagrama przyjęli opublikowane wideo ze sporą dozą ciekawości. Piszą komentarze: „Fascynujące”, „Tego się nie spodziewałam” czy „Producent kamery powinien tego użyć do zareklamowania jej wytrzymałości”.

Filmowiec podkreśla, że tworzone przez niego materiały mają drugie dno. Zimy Da Kid nagrywa rekiny, ponieważ znikają one w bardzo szybkim tempie, co z kolei ma szkodliwy wpływ na ekosystem. Te stworzenia dbają bowiem m.in. o naturalną regulację podwodnej populacji – polują na słabe czy chore morskie stworzenia.

Nie przegap
Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/ladbible.com/independent.co.uk/msc.org