Obserwuj w Google News

Owczarek niemiecki został tatą. Z troską wychowuje kaczątka

2 min. czytania
01.08.2023 09:59
Zareaguj Reakcja

Założenie rodziny nie jest jedynym sposobem na wychowywanie dzieci. Co więcej, to stwierdzenie nie dotyczy wyłącznie ludzi: owczarek niemiecki zupełnie niespodziewanie i trochę przez przypadek został tatą gromadki kaczątek. Trzeba przyznać, że bardzo poważnie traktuje swoją funkcję.

Owczarek niemiecki został tatą kaczątek.
fot. goonewsnetwork/YouTube

35-letnia Julie McGuire mieszka w Mouteka w Nowej Zelandii. Kobieta uwielbia zwierzęta: mieszka razem z psem i kotem, a od niedawna także z puszystymi, małymi kaczuszkami. Jak do tego doszło?

Pracownicy okolicznego sadu znaleźli zagubione stadko w strumieniu. Na powrót kaczej mamy czekali wiele godzin, ale nigdy się nie pojawiła – jej dzieci zostały zatem najprawdopodobniej osierocone lub porzucone. Osoby, które je znalazły, zwróciły się do Julie, a ta zgodziła się przyjąć kaczątka pod swój dach i zaopiekować się nimi do czasu, gdy nauczą się samodzielności. Nie spodziewała się jednak, jak dużą rolę odegra w tej sytuacji jej owczarek niemiecki o imieniu Ben.

Redakcja poleca

Owczarek niemiecki został zastępczym tatą. Opiekuje się kaczątkami

Julie twierdzi, że Ben od samego początku był niezwykle ciekawski. Pies od razu chciał wiedzieć, co dzieje się w pokoju, w którym kacze niemowlaki jadły i drzemały w klatce. Gdy kaczątka trafiły do domu, obwąchał każde z nich i uznał, że zacznie zajmować się liczną gromadką.

Portal Good News Network stworzył z wykonanych przez Julie nagrań film, który dokumentuje, jak szybko owczarek niemiecki stał się zastępczym tatą. Ben z troską dogląda kaczuszek podczas pływania w wannie, jedzenia i odpoczynku. Nie odstępuje ich nawet na krok.

Oglądaj

Zobacz także: Będą badać psie odchody pozostawione na ulicy. Właściciele mogą mieć kłopoty

Owczarek niemiecki pilnuje kaczek. Szczeka na rodzinnego kota

Julie twierdzi, że jej pies jest niezwykle opiekuńczy. Psiemu tacie zupełnie nie przeszkadzają różnice gatunkowe – wiernie dogląda swoich puchatych maluchów, a nawet sygnalizuje, kiedy inni mają się do nich nie zbliżać. Benowi zdarzyło się już szczekać na kota, który podszedł jego zdaniem zbyt blisko jego ukochanych kaczątek.

Otoczone troską kaczuszki rosną zdrowo. Teraz, gdy są już większe, Julie pozwala im spacerować po całym terenie swojego domu. Podkreśla, że jeśli zdecydują się odlecieć, będzie szczęśliwa. „Zasługują na najlepsze życie” – mówi kobieta. Ich dorastanie jest bezpieczne i komfortowe m.in. dzięki opiekuńczemu owczarkowi niemieckiemu.

Nie przegap
Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/goodnewsnetwork.org