Obserwuj w Google News

Foka wesoło spacerowała po sklepie. Obsługa zadziałała błyskawicznie

2 min. czytania
10.08.2023 15:03
Zareaguj Reakcja

To był zwykły, poniedziałkowy poranek w nowozelandzkim Bunnings - sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Pracownicy nie spodziewali się, że przyjdzie im obsługiwać niezmiernie nietypową klientelę. Ku swojemu zdumieniu zobaczyli, że pomiędzy półkami wypełnionymi rozmaitymi produktami spaceruje sporej wielkości foka.

Foka weszła do sklepu z RTV/AGD.
fot. North Life/Facebook (za Yahoo News i Good News Network)

Należy przyznać, że określenie „spaceruje” można potraktować jako eufemizm. Zwierzę przesuwało się do przodu posuwistymi ruchami i przyglądało się otoczeniu, jakby było ostentacyjnie zaznaczającym swoją obecność kontrolerem jakości. Oszołomionym pracownikom udało się wykonać kilka fotografii z zaskakującej wizyty. Zdjęcia foki w oddziale Bunnings w mieście Whangārei opublikowano w serwisie Yahoo News.

Redakcja poleca

Foka weszła do sklepu. Obsługa stanęła na wysokości zadania

Pracownicy sklepu postanowili działać, by foka nie zrobiła sobie niczego złego. Błyskawicznie stworzono prowizoryczny kojec. Wokół pełzającej klientki zbudowano okrąg z ciężkich pudeł z piekarnikami, zmywarkami i innymi ciężkimi sprzętami.

- Jestem bardzo dumna z mojego zespołu, który rozwiązał w poniedziałek rano tę bardzo przypadkową sytuację – stwierdziła Sara Yates, sklepowa managerka, w rozmowie z Yahoo News.

Po zaaranżowaniu wokół zwierzęcia kojca i upewnieniu się, że foka nie jest w stanie odpełznąć, obsługa wezwała funkcjonariuszy z Department of Conservation (działu konserwacji) - rządowej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt.

Zobacz także: Czy psy mają wyrzuty sumienia? Behawiorysta nie ma wątpliwości

Foka odwiedziła sklep. Wezwano pomoc

Raport z wizyty funkcjonariuszy pojawił się na Facebooku. Z niedługiego wpisu można się dowiedzieć, że obsługa Bunnings zadzwoniła na infolinię Department of Conservation o godzinie 07:30. Do sklepu wysłano dwóch strażników, którzy przetransportowali fokę do morskiego rezerwatu Reotahi. Zwierzę zbadano i wykazano jego dobry stan.

Nietypowa klientka sklepu Bunnings z radością powróciła do swojego naturalnego otoczenia, w którym na nowo mogła zająć się wypoczynkiem na plaży i posilaniem się rybami.

Nie przegap
rośliny są bezpieczne dla zwierząt
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/Jus_Ol

RadioZET.pl/au.news.yahoo.com/goodnewsnetwork.org