Obserwuj w Google News

Chciała kupić szpinak. W zamkniętym opakowaniu zobaczyła żywą żabę

2 min. czytania
17.08.2023 13:34
Zareaguj Reakcja

Amber, mieszkanka amerykańskiego stanu Michigan, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Podczas rozpakowywania zrobionych w supermarkecie zakupów ze zdumieniem stwierdziła, że razem ze szpinakiem nabyła nieproszonego gościa. W szczelnie zamkniętym pudełku siedział mały płaz.

Kupiła szpinak. W pudełku siedziała żywa żaba
fot. FOX 2 Detroit/YouTube, Framarzo/Shutterstock

Wszystko wskazywało na to, że te rodzinne zakupy w supermarkecie Meijer nie będą różnić się od innych. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił dopiero po powrocie do domu. Pochłonięta rozpakowywaniem nabytych wcześniej produktów spożywczych Amber usłyszała krzyk swojej córki. Dziewczynka głośno zareagowała po podniesieniu szczelnie zamkniętego pudełka z organicznym szpinakiem firmy Earthbound Farm. Okazało się, że na jednym z liści spokojnie siedział nieproszony gość.

Redakcja poleca

Zrobiła zakupy. Ze szpinakiem kupiła żabę

- Dzięki Bogu, że nie zjadłam żaby! - powiedziała kobieta w rozmowie z kanałem telewizyjnym FOX 2. Po bliższych oględzinach opakowania dojrzała ruszającego się płaza, zakamuflowanego w sposób idealnie pasujący do jego tymczasowego miejsca pobytu. Amber wyjaśniła, że podczas zdejmowania pudełka szpinaku z półki nie zauważyła, by wydawało się ono ciężkie. Nie czuła też wówczas, by coś poruszało się w opakowaniu.

Klientka błyskawicznie wróciła do supermarketu, który zaoferował jej zwrot pieniędzy. Pracownicy sklepu Meijer poinformowali również, że żaba (która otrzymała imię Kermit) żyje i ma się dobrze; płaza przeniesiono do bardziej sprzyjającej i dostosowanej do niego lokalizacji.

- Nie chciałam, żeby umarł, ale nie chciałam go też w swoim jedzeniu! - wyjaśnia Amber.

Oglądaj

Zobacz także: Rekin chciał zjeść kamerę. Nagranie prosto z paszczy oszołomiło widzów

Reakcja firmy na żabę w szpinaku. „Nie wierzę, że to było myte”

Portal UNILAD dotarł do dość dyplomatycznego oświadczenia, które firma-matka Earthbound Farm – Taylor Farms - wysłała do placówki. Czytamy w nim: „Nasze praktyki rolnictwa ekologicznego wspomagają budowanie różnorodności biologicznej i zdrowych ekosystemów w gospodarstwach i ich okolicach. Będziemy niestrudzenie kontynuować pracę, by zapewnić konsumentom najświeższe warzywa o najwyższej jakości”.

Żaba
fot. FOX 2 Detroit/YouTube

Szczególnie interesującą w tym kontekście sprawą jest deklaracja producenta, gwarantująca klientom, że nabywany szpinak ma być myty trzy razy przed opakowaniem i zamknięciem pudełka. Firma stwierdziła, że produkt, w którym siedziała żaba, również dokładnie obmywano.

- Nie wierzę, że to było myte. Inaczej znaleźliby (…) żabę – twierdzi Amber.

Pod materiałem przygotowanym przez oddział FOX 2 w Detroit pojawiło się wiele komentarzy. Użytkownicy YouTube’a piszą dowcipnie: „Co za czysta żaba”, „Darmowe białko!”, „Zostawiłbym sobie żabę jako zwierzątko domowe”, „Cieszcie się. W Australii otwieramy sałatę i wypada z niej g*wno i małe węże”.

Nie przegap
rośliny są bezpieczne dla zwierząt
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/Jus_Ol

RadioZET.pl/unilad.com/FOX 2 Detroit