Obserwuj w Google News

Mąż powiedział, że jest brzydka. "Te słowa wciąż tkwiły mi w głowie"

2 min. czytania
21.08.2023 13:34
Zareaguj Reakcja

28-latka została upokorzona przez męża, który podczas dyskusji ze swoimi znajomymi skrytykował jej urodę. Słowa mężczyzny mocno zabolały kobietę, która podzieliła się swoimi odczuciami w sieci. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

Mąż skrytykował jej urodę
fot. Shutterstok

Zjawisko body shaming, czyli krytykowanie kogoś z powodu jego wyglądu nie jest niestety niczym nowym. Wiele osób mierzy się z nim na co dzień, spotykając się z niepochlebnymi komentarzami np. na temat swojej wagi czy wzrostu. Niestety takie oceny mogą wpłynąć negatywnie na czyjeś poczucie własnej wartości. Tym bardziej trudno sobie wyobrazić, jak bolące są wszelkie docinki od najbliższych osób, które często nie zdają sobie sprawy, że ich słowa mogą ranić.

Portal mirror.co.uk napisał o jednej z internautek, która podzieliła się swoją historią na popularnym forum Reddit.com. Kobieta przyznała, że czuła się poniżona przez swojego męża, który w towarzystwie niepochlebnie wypowiedział się na temat jej wyglądu. Jej post odbił się szerokim echem w sieci.

Redakcja poleca

Mąż skrytykował jej wygląd. Kobieta jest załamana

"Obiektywnie jestem nieatrakcyjną kobietą. Zawsze taka byłam i chociaż przyzwyczaiłam się do tego, to jednak codziennym faktem jest, że bycie brzydką kobietą jest do bani. - cytuje 28-latkę mirror.co.uk. Kobieta przyznała, że poznanie swojego męża cztery lata temu było najlepszą rzeczą, jaka mogła jej się przytrafić. Mąż często obsypywał ją komplementami i mówił jej, że jest piękna. Czuła, że było to z jego strony szczere. Wszystko zmieniło się pewnego dnia.

Podczas spotkania ze znajomymi, jakie miało miejsce w ich domu, jej mąż wdał się w dyskusję ze swoimi kolegami. Kobieta w tym czasie krzątała się po kuchni, ale przypadkowo usłyszała całą ich rozmowę. Okazało się, że znajomi mężczyzny pod jej nieobecność zaczęli krytykować jej wygląd. W odpowiedzi jej mąż przyznał, że wie, że jego żona jest brzydka, ale sprawia, że czuje się szczęśliwy. Słowa ukochanego zabolały ją do tego stopnia, że zalała się łzami. Zupełnie jednak nie wiedziała, jak poruszyć ten temat ze swoim mężem.

Zobacz także: Kłóci się z partnerką o sprzątanie. Twierdzi, że skoro nie ma pracy, powinna zająć się domem

Podzieliła się swoją historią. Tak zareagowali internauci

Szczery post 28-latki wywołał duże poruszenie w internecie. Wiele osób było szokowanych zachowaniem mężczyzny. Niektórzy krytykowali również jego znajomych. Ich zdaniem powinni powstrzymać się od takich komentarzy – w dodatku będąc gośćmi w domu kobiety. Internautka nie spodziewała się, że dostanie aż tyle wiadomości od innych użytkowników.

Jakiś czas później dodała na forum kolejny post, w którym opowiedziała o finale całej sytuacji. W końcu zdecydowała się na prawdziwą rozmowę z mężem, podczas której mężczyzna przyznał, że z jego strony padły nieodpowiednie słowa i przeprosił za swoje zachowanie. Poza tym postanowił całkowicie zerwać kontakt ze znajomymi, którzy pozwalali sobie na nieprzyjemne komentarze pod adresem jego żony.

Nie przegap
Doda w futrze i Radosław Majdan w kurtce jeansowej
10 Zobacz galerię
fot. Maciej NABRDALIK/East News