Obserwuj w Google News

Spotkali się w 1989 roku, po czym stracili kontakt. 32 lata później para wzięła ślub

2 min. czytania
27.02.2023 13:14
Zareaguj Reakcja

Brzmi jak scenariusz romantycznego filmu, ale historia Kate Pymm i Guenther Baera zdarzyła się naprawdę. Para poznała się w 1989 roku, ale niedługo później przez dzielącą ją odległość straciła kontakt. 31 lat później ich ścieżki ponownie się przecięły.

Spotkali się w 1989 roku, po czym stracili kontakt. 32 lata później para wzięła ślub
fot. facebook.com/kate.pymm

Jak podaje portal bbc.com, Kate Pymm z Guisborough w Anglii i Guenther Baer z Niemiec poznali się w 1989 roku w Devon. Ona miała wtedy 17 lat i odwiedzała South West England z mamą i przyjaciółką. On, wówczas 23-latek, wyjechał do Wielkiej Brytanii, aby nauczyć się języka.

Pamiętam, jak poszłyśmy z mamą coś przekąsić do restauracji w tej pięknej wiosce. Weszłyśmy do baru i zobaczyłam tego wspaniałego faceta - mówi Kate po latach.

Nastolatka niewiele myśląc, zagadała do niewiele starszego nieznajomego. Para umówiła się na spotkanie kolejnego dnia. "Zaczęliśmy rozmawiać, ale mieliśmy tylko półtora dnia, zanim wróciliśmy do naszych domów" - zdradza kobieta.

Redakcja poleca

Spotkali się w 1989 roku, po czym stracili kontakt

Młodzi jednak na tyle dobrze się dogadywali, że postanowili kontynuować tę znajomość. Wymienili się adresami i zaczęli pisać do siebie listy. Przyjaźń szybko przerodziła się w miłość. Związek pary trwał dwa lata. W końcu Kate powiedziała, że nie chce dłużej być w relacji na odległość, ponieważ jest to dla niej zbyt trudne. W 1991 roku młodzi się rozstali. Mimo to przez kolejne dwa lata nadal ze sobą korespondowali. W 1993 r. para straciła kontakt.

Zarówno Kate, jak i Guenther zajęli się własnym życiem. Oboje poślubili inne osoby, a później się rozwiedli. Ponadto mężczyzna doczekał się trójki dzieci. Losy pary ponownie przecięły się pod koniec 2020 roku.

Kate, szukając ozdób na choinkę, natknęła się na listy od swojej dawnej miłości. "Wyjęłam listy, poszłam do sypialni, ułożyłam je wszystkie według dat i przeczytałam od początku do końca. To był naprawdę emocjonujący weekend i przywołał wspomnienia" - mówi po latach.

Zobacz także:  Są zaręczeni. Widzieli się na żywo tylko dwa razy

32 lata później para wzięła ślub

Przez kilka następnych tygodni Kate codziennie myślała o Guentherze. W końcu postanowiła do niego napisać. Mężczyzna powiedział, że gdy otrzymał list od dawnej ukochanej, był zaskoczony, ale bardzo się cieszył. Szczególnie że sam również wcześniej próbował odnaleźć adres Kate, jednak bezskutecznie. Guenther od razu zadzwonił do kobiety. Od tego czasu para codziennie ze sobą rozmawiała. W styczniu 2021 r. doszło do ich pierwszego spotkania po latach. 

- Po prostu kocham go, to jest tak mocne uczucie, że chciałam mu to powiedzieć. (...) To było trudne, ale kiedy jest tak, jak ma być, to po prostu się to czuje - mówi kobieta.

W grudniu 2021 r. Kate i Guenther pobrali się w Bawarii. W lutym br. kobieta przeprowadziła się do Niemiec, aby w końcu zamieszkać z ukochanym.

Zobacz także:  Ma 32 lata. Nigdy wcześniej nie była na randce i się nie całowała

RadioZET.pl/bbc.com/mirror.co.uk/polsatnews.pl