,

Poznali się przez Duolingo. Para z apki do nauki języków jest już po ślubie

17.02.2023 14:16

Czy miłość swojego życia można poznać przez aplikację do nauki języków obcych? Okazuje się, że tak, a Amanda i Rob są tego doskonałym przykładem. Para natknęła się na siebie na Duolingo, a w styczniu br. wzięła ślub.

Poznali się przez Duolingo. Para z apki do nauki języków jest już po ślubie
fot. Shutterstock

Miłość swojego życia można spotkać dosłownie wszędzie - w pracy, w restauracji, w klubie tanecznym, na studiach czy na przystanku autobusowym. W dzisiejszych czasach nierzadko pary poznają się również przez internet. Ale nie chodzi tu tylko o portale randkowe. Historia miłosna Amandy i Roba zaczęła się na... jednym z najpopularniejszych serwisów do nauki języków obcych.

Zobacz także: Ma 32 lata. Nigdy wcześniej nie była na randce i się nie całowała

Poznali się przez aplikację do nauki języków obcych

Historia tej dwójki została opisana na blogu Duolingu. Amanda Lopez, która mieszka na Filipinach, pobrała wspomnianą aplikację w 2013 roku. Za jej pomocą uczyła się kilku języków obcych - włoskiego, niemieckiego, francuskiego, a także mandaryńskiego. Z kolei Rob Ciesielski z USA na Duolingo natknął się na początku 2020 r. Niedługo później założył konto, bo chciał ćwiczyć hiszpański oraz - tak jak Amanda - mandaryński. 

Losy tej dwójki skrzyżowały się jednak dopiero rok później, czyli w 2021. Pewnego dnia Amanda otrzymała powiadomienie w aplikacji, że ktoś pogratulował jej wyników. Oczywiście nie był to nikt inny jak Rob. Kobieta postanowiła znaleźć tajemniczego mężczyznę na Facebooku. Dość szybko natknęła się na profil, który do złudzenia przypominał ten z Duolingo. Amanda poszła więc za ciosem i wysłała Robowi wiadomość. Po kilku dniach otrzymała odpowiedź. Co ciekawe, okazało się, że mężczyzna również próbował znaleźć użytkowniczkę aplikacji na Facebooku, jednak bezskutecznie. 

W styczniu para wzięła ślub

Amanda i Rob zaczęli wymieniać wiadomości. Wkrótce zostali przyjaciółmi. Niestety przez trwającą pandemię koronawirusa, a także dzielącą ich odległość nie mogli spotkać się osobiście. Postanowili jednak kontynuować znajomość, szczególnie że zaczęli żywić do siebie romantyczne uczucia. Regularnie rozmawiali przez telefon, a także widywali się na kamerce.

Latem 2022 r. wreszcie doszło do pierwszego spotkania pary. Rob przyjechał do Amandy na Filipiny i poznał rodzinę ukochanej. Później wybrali się na wspólną wycieczkę na inną wyspę i zaczęli planować wspólne życie. W styczniu br. stanęli na ślubnym kobiercu.

Zobacz także: 14-latek zakochał się w dziewczynie z internetu. Przejechał 240 km, by dać jej misia

Do dziś nie mogę uwierzyć, że poznałam go w aplikacji do nauki języków obcych. Kto by pomyślał, że nauka języka przez internet może przynieść ci prawdziwą miłość? - powiedziała Amanda.
loader

RadioZET.pl/blog.duolingo.com

Logo radiozet Dzieje się