Obserwuj w Google News

Oświadczył się jej w miejscu publicznym. Para została aresztowana

2 min. czytania
02.06.2023 09:43
Zareaguj Reakcja

Pewien mężczyzna publicznie oświadczył się swojej ukochanej. Do zaręczyn doszło w mieście Sziraz w Iranie. Niedługo później świeżo upieczeni narzeczeni zostali aresztowani; para wkrótce stanie przed sądem. 

Oświadczył się jej w miejscu publicznym. Para została aresztowana
fot. youtube.com/@rfe-rl

Do zaręczyn doszło w mieście Shiraz. Mężczyzna poprosił swoją ukochaną o rękę przy grobie jednego największych twórców perskiej poezji lirycznej, XIV-wiecznego poety Hafeza Szirazi. Nagranie z oświadczyn obiegło irańskie media społecznościowe.

Redakcja poleca

Oświadczył się jej w miejscu publicznym. Para została aresztowana

Na filmie widać parę trzymającą się za ręce. W pewnym momencie mężczyzna wyciąga pierścionek z kieszeni i klęka na jedno kolano. Kobieta jest wyraźnie zaskoczona. Po chwili jednak przytula się do ukochanego, a ten zakłada jej biżuterię na palec. Zgromadzeni wokół ludzie biją parze brawa.

Oglądaj

Szczęście świeżo upieczonych narzeczonych nie trwało jednak długo. Portal Middle East Eye podaje, że po publicznych oświadczynach, para została aresztowana. Zakochani będą sądzeni z powodu "działania sprzecznego z prawem religijnym". Dodatkowo kobieta odpowie za pokazanie się w miejscu publicznym bez zasłoniętych włosów.

Zobacz także:  Wybrała się w romantyczną podróż z ukochanym. Po powrocie przeżyła szok

Aresztowano także dwóch kierowników historycznego centrum Hafezieh. Ponadto zawieszono w obowiązkach dyrektora oddziału Ministerstwa Dziedzictwa Kulturowego i Turystyki w prowincji Fars. 

"Będziemy ścigać wszystkich"

Portal Middle East Eye, powołując się na agencję Tasnim, cytuje gubernatora prowincji Fars. Mohammad Hadi Eimanieh powiedział, że będzie "zdecydowanie reagował" na każdy ruch przeciwko islamskiemu prawu szariatu.

- W żadnym przypadku nie dopuścimy do jakichkolwiek zachowań sprzecznych z normami i szariatem w Sziraz i Fars. Wręcz przeciwnie. Będziemy ścigać wszystkich, którzy szerzą moralne zepsucie i deprawację - podkreślił gubernator.

Zobacz także:  Zdradziła męża z jego ojcem. Teraz para spodziewa się bliźniąt

Jessica Biel w kraciastej marynarce i z czerwonymi ustami oraz Justin Timberlake w garniturze
15 Zobacz galerię
fot. Rodin Eckenroth/Getty AFP/East News

RadioZET.pl/PAP/middleeasteye.net