,

Nie dawaj tych kwiatów na walentynki. Przynoszą pecha w miłości

14.02.2023 11:30

Tych kwiatów lepiej nie wręczać w walentynki. Możesz bowiem nimi urazić ukochaną osobę.

Kwiaty
fot. Shutterstock

Walentynki to wyjątkowy czas dla wielu par i idealna okazja, aby jeszcze bardziej podkreślić swoje uczucia względem partnera. Jednym z chętnie wybieranych walentynkowych prezentów są kwiaty. Wielu osobom wydaje się, że jest to uniwersalny i bezpieczny upominek, ale okazuje się, że i w tym przypadku nietrudno o gafę. Są bowiem takie rodzaje kwiatów, których lepiej nie wręczać ukochanej osobie, jeżeli nie chcemy narobić sobie problemów w związku.

Tych kwiatów nie wręczaj drugiej połówce

Wśród kwiatów, których lepiej nie dawać drugiej połówce są m.in. tulipany w żółtym kolorze. Chociaż wyglądają niezwykle wiosennie i świeżo, to jednocześnie są uważane za symbol nieodwzajemnionego uczucia. Bukiet takich kwiatów może być źle odebrany przez partnera, a nawet doprowadzić do kłótni.

Podobne znaczenie ma cyklamen. Ten efektowny kwiat o różowej barwie cieszy oko, ale z pewnością również nie jest dobrym wyborem na walentynki. Często jest odczytywany jako zapowiedź rozstania. W konsekwencji twoja ukochana osoba może zinterpretować go jako chęć szybkiego zakończenia relacji.

Zobacz także: Przepowiednia na walentynki w 2023 roku. Wróżka ostrzega: "14 lutego to apogeum" 

Jakie kwiaty na walentynki?

Sprawdzonym prezentem na walentynki są róże. To prosty sposób, aby wyrazić swoje uczucie. Te w czerwonym kolorze są bowiem symbolem prawdziwej miłości i namiętności. Poza tym wyglądają niezwykle efektownie przez dłuższy czas. Dobrym pomysłem będzie również zakup czerwonych tulipanów.

Zobacz także: Walentynki w różnych zakątkach świata. 8 najciekawszych zwyczajów walentynkowych

loader

Logo radiozet Dzieje się