Obserwuj w Google News

Ksiądz został zapytany o mieszkanie z partnerem bez ślubu. Jego słowa wywołały burzę

2 min. czytania
16.05.2023 12:52
Zareaguj Reakcja

Obserwatorka księdza Sebastiana Koseckiego zapytała duchownego, dlaczego osoby, które mieszkają z partnerem bez ślubu, nie mogą przyjmować komunii świętej. Kapłan postanowił zmierzyć się z tym zagadnieniem. Jego odpowiedź wywołała burzę w sieci.

Ksiądz został zapytany o mieszkanie z partnerem przed ślubem. Jego słowa wywołały burzę
fot. tiktok.com/@ks.sebastian.kosecki

Coraz więcej księży idzie z duchem czasu i zakłada konta na najpopularniejszych portalach społecznościowych. Duchowni za pośrednictwem TikToka czy Instagrama tłumaczą różne zagadnienia religijne, przytaczają wybrane fragmenty Pisma Świętego, a także zachęcają do modlitwy. Jednym z takich kapłanów jest Sebastian Kosecki.

Ksiądz zebrał na TikToku pokaźną liczbę fanów - jego konto w serwisie obserwuje ponad 110 tys. osób. Duchowny na swoim profilu co jakiś czas organizuje tzw. Q&A (ang. questions and answers) i odpowiada na - również te trudne - pytania obserwatorów. Kilka dni temu ks. Kosecki opublikował kolejne nagranie z tej serii. Wideo wzbudziło duże emocje wśród internautów.

Redakcja poleca

Ksiądz został zapytany o mieszkanie z partnerem bez ślubu

Jedna z obserwatorek księdza postanowiła poruszyć temat mieszkania z partnerem bez ślubu. Zapytała duchownego, dlaczego osoby znajdujące się w takiej sytuacji nie mogą przyjmować komunii świętej. Kapłan zdecydował się zmierzyć z tym zagadnieniem.

W nagraniu przyznał, że samo mieszkanie z chłopakiem przed ślubem nie jest niczym złym, ale często prowadzi do popełniania różnego rodzaju grzechów. "Te grzechy i możliwość skłaniania do tych grzechów, te okoliczności, które sprzyjają tym grzechom, to jest taki pewien problem. Jeżeli człowiek żyje w takim stanie, żyjemy z drugą osobą, która jest naszym chłopakiem, dziewczyną, bez ślubu no i pozwalamy sobie na tego typu rzeczy, to żyjemy w takim stałym grzechu. Nie dajemy sobie przestrzeni na poprawę" - wyjaśnił duchowny. 

Na koniec dodał, że w takiej sytuacji najlepiej wziąć ślub albo mieszkać osobno. "A jeśli musicie mieszkać razem, bo na przykład finansowo nie ma innej możliwości, no to robić wszystko, żeby tę czystość zachować" - stwierdził ksiądz.

Zobacz także:  Czy związek z osobą niewierzącą jest właściwy? Ksiądz nie ma wątpliwości

Słowa księdza wywołały burzę na TikToku

Nagranie księdza błyskawicznie obiegło sieć i stało się viralem. Do tej pory zostało obejrzane ponad 220 tys. razy. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Część użytkowników TikToka zareagowała bardzo emocjonalnie. Niektórzy stwierdzili, że duchowny jest ostatnią osobą, która powinna wypowiadać się w temacie mieszkania z partnerem/partnerką. Inni napisali z kolei, że nie wyobrażają sobie wziąć ślubu bez wcześniejszego współżycia z ukochaną osobą. 

Te "grzechy", o których mówisz, są częścią uczuć, miłości.
 
A jak ksiądz mieszka z gosposią, to jest dobrze?
 
Można mieszkać osobno i na spotkaniach to robić.
 
Jestem ciekawa, ile osób głęboko wierzących nie robi "tych rzeczy" przed ślubem. Wiara wiarą, a życie życiem - czytamy w komentarzach.

Zobacz także:  Publikuję filmik i odliczam sekundy. Komentarze „pedofil”, „złodziej” pojawiają się właściwie od razu

RadioZET.pl