Obserwuj w Google News

Wesele w stylu rustykalnym. Jak je zorganizować i na co zwrócić uwagę?

3 min. czytania
Aktualizacja 08.07.2019
08.07.2019 15:00
Zareaguj Reakcja

Wybór stylu wesela nie jest wcale prosty. Powinien on być dostosowany do miejsca, w którym odbędzie się wesele. Dobrze, żeby wybrany styl podkreślał również charakter młodej pary. Jak wygląda wesele w stylu rustykalnym?

Wesele w stylu rustykalnym
fot. Shutterstock

Przede wszystkim na samym początku warto wymienić dwie główne cechy wesela rustykalnego - bliskość natury oraz romantyzm. Ten styl sprawdzi się w miejscach, które są usytuowane na łonie natury, otoczone łąkami, lasami, polami czy jeziorami lub stawami.

Udekorowanie sali w takim stylu nie jest wcale drogim rozwiązaniem, ze względu na to, że wiele produktów można znaleźć na łące czy w lesie.

Redakcja poleca

Wesele rustykalne - do którego miejsca pasuje?

Niestety, wesele rustykalne nie sprawdzi się w każdej przestrzeni. Trudno będzie stworzyć odpowiedni klimat w dworkach czy wykwintnych restauracjach. Miejsce powinno nawiązywać do przyrody.

Wesele w stylu rustykalnym idealnie wpisze się również w plenerowe imprezy. 

Wesele w stylu rustykalnym - kolory 

Styl rustykalny powinien podkreślać piękno natury i jej nie przytłaczać. Ten styl to przede wszystkim kolory ziemi - zieleń, brąz, złoto i beże.

Jeśli chodzi o stoły - powinny się na nich znaleźć bieżniki w naturalnych kolorach, najlepiej ziemi lub bieli. Można je ozdobić skrzyniami z owocami lub warzywami, starymi butelkami pomalowanymi na złoty kolor.

Zobacz także:  Menu weselne– czy istnieje takie, które zadowoli wszystkich gości?

Wesele w stylu rustykalnym - dekoracje i kwiaty

Bardzo ważnym elementem są ozdoby i dekoracje, które tworzą klimat wesela i podkreślają jego styl. I tutaj warto zwrócić uwagę na piękno natury i nie ingerować w nią tak bardzo. 

Bukiety powinny być niedbale ułożone, najczęściej składać się z różnych kwiatów. Taki bukiet powinien wyglądać, jak kwiaty, które dopiero co zostały zerwane z łąki. Dzięki temu eleganckie róże można zestawić z polnym rumiankiem. 

Dodatkowo powinno się postawić na drewniane elementy - na przykład stare skrzynki, podstawki w kształcie pieńków, konary. 

W sali weselnej powinno znaleźć się jak najwięcej naturalnych składników. Można również postawić na dekoracje w postaci mchu, gałązek czy szyszek.

Warto też postawić na papierowe girlandy, lampiony i lampeczki, świece oraz koronki - dzięki którym wesele będzie miało romantyczny klimat.

Piękny efekt dadzą zimne ognie, które należy wręczyć młodej parze oraz gościom - szczególnie ładnie wygląda to na zdjęciach.

Klimatu dodadzą na pewno stare balie, które mogą posłużyć jako lodówki do wina czy piwa. Dobrym pomysłem jest również ustawienie stołu ze słodyczami lub wytrawnymi potrawami

Wesele w stylu rustykalnym - zaproszenia

Zaproszenia powinny odzwierciedlać wybrany styl. Zaproszenia rustykalne będą wykonane na papierze ekologicznym, często wykorzystuje się materiały z odzysku, na przykład wstążki, koronki, sznureczki

Zaproszenia powinny być utrzymane w kolorach ziemi - brązach, beżach, zieleni i złocie. Dodatkowo można postawić na kwiatowe, sielankowe motywy.

Wesele rustykalne - ubiór młodej pary

Pozostaje jeszcze jedna kwestia - żeby wesele było spójne, to stylizacje młodej pary również powinny nawiązywać do wybranego przez nich stylu. 

Ich stylizacje powinny być skromne, minimalistyczne. Nie sprawdzi się tutaj sukienka w stylu księżniczki czy tak zwana “beza”. Pan młody powinien się czuć swobodnie - wcale nie musi mieć marynarki, może ją zastąpić kamizelką.

Warto postawić na kolorową muszkę i szelki. Stylizacja pana młodego powinna być luźna, niezobowiązująca.

Natomiast panna młoda powinna postawić na skromne, delikatne upięcie włosów - może to być romantyczny kok czy niedbały warkocz. Do tego prosta, koronkowa sukienka i wianek we włosach. Koniecznie z polnych kwiatów!

Zobacz także:  Prezent na ślub – co podarować Młodej Parze?

Najpiękniejsze torty na imprezy, urodziny, komunię i wesele