Obserwuj w Google News

Czego nie robić na weselu w charakterze gościa? Ekspertka od etykiety ostrzega

2 min. czytania
31.05.2023 15:06
Zareaguj Reakcja

Tych zachowań lepiej unikać podczas wesela. Zdaniem ekspertki zdecydowanie nie są w dobrym guście.

wesele
fot. Shutterstock

Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary. Uczestnicząc w nim w charakterze gościa również powinniśmy zadbać o to, aby wypaść się na nim idealnie i zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Z pewnością może nam w tym pomóc znajomość weselnego savoir-vivre, czyli tego, co wypada robić na takich uroczystościach, a przed czym zdecydowanie się wzbraniać.

Ekspertka od etykiety Diane Gottsman na łamach portalu today.com zdradziła kilka przydatnych wskazówek, które warto wziąć sobie do serca, aby uniknąć podczas przyjęcia weselnego różnych nieprzyjemnych gaf.

Redakcja poleca

Tych zachowań lepiej unikać podczas wesela

Zdaniem ekspertki nigdy nie należy zwlekać z potwierdzeniem swojej obecności na przyjęciu do ostatniej chwili. Jeszcze gorszy jest zupełny brak odpowiedzi na zaproszenie. W złym guście jest również proszenie państwa młodych o możliwość przyjścia na wesele z dodatkowymi osobami, które nie zostały uwzględnione na liście gości.

Gottsman zwraca również uwagę na to, aby ubrać się stosownie do okazji. Kobietom odradza zakładanie białych sukienek, bowiem ten kolor jest zarezerwowany w tym dniu dla pani młodej. Nietaktem jest również spóźnienie się na uroczystość ślubną. Jeżeli już jednak nam się to przydarzy, najlepiej zająć miejsca z tyłu, aby nie zakłócać ceremonii. Przestrzega również przed tym, aby nie stawiać się w centrum uwagi, np. oświadczając się podczas wesela swojej drugiej połówce.

Gdziekolwiek się pojawiamy, pokazujemy, kim jesteśmy. Uważam, że szczególnie na weselu, gdzie jest to tak ważne dla młodej pary, trzeba zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zachowywać się jak najlepiej — cytuje ekspertkę portal today.com.

Zobacz także: Tak ubrała się na wesele koleżanki. Tiktokerka w ogniu krytyki

To również nie jest mile widziane

Podczas wesela nie należy także przesadzać z ilością wypitego alkoholu. Nawet jeśli mamy do dyspozycji open bar, trzeba korzystać z niego z umiarem. Ekspertka zwraca uwagę także na kwestię prezentów. Jeżeli planujemy dać parze większy upominek, nie należy wręczać go podczas uroczystości.

Równie istotna jest sprawa zdjęć. Niestety wiele osób ma w zwyczaju chwalić się udziałem w uroczystości jeszcze podczas jej trwania, publikując na bieżąco relacje w mediach społecznościowych. To państwo młodzi jako pierwsi powinni móc zdecydować o tym, czy oraz jakie zdjęcia i nagrania ze swojego wesela chcą pokazać innym. Jeżeli para sobie nie życzy robienia filmów czy zdjęć w czasie przyjęcia, to również należy to uszanować.

Zobacz także: Wydała krocie na tort weselny. Okazał się totalną klapą

Czego nie zakładać na wesele?
5 Zobacz galerię
fot. Dmytro Sheremeta/Shutterstock

RadioZET.pl/today.com