Obserwuj w Google News

Wielu gości weselnych popełnia ten błąd. Ekspertka od etykiety: to jest duże faux pas

2 min. czytania
22.08.2023 11:42
Zareaguj Reakcja

Zdarza ci się to robić na weselach? Zdaniem specjalistki od savoir-vivre popełniasz przez to duże faux pax. Sprawdź, czego unikać, aby nie zrujnować parze młodej tego wyjątkowego dnia.

Nie popełniaj tego błędu na weselu
fot. VIPHOTO/East News/Shutterstock

Wybierając się na ślub i wesele w charakterze gościa, warto pamiętać o pewnych niepisanych zasadach, jakie obowiązują na tego typu uroczystościach. Niestety wiele osób je ignoruje, przez co naraża się na krytykę ze strony innych osób. Ważną kwestią jest wybór odpowiedniego stroju. Niestety i w tym przypadku nie jest trudno o modową wpadkę.

Popularna ekspertka od etykiety dr Irena Kamińska-Radomska wypowiedziała się ostatnio na temat kreacji wybieranych zwykle przez kobiety na tego typu uroczystości. Specjalista przestrzega innych przed pewnym błędem. Dzięki niej unikniemy weselnej kompromitacji.

Redakcja poleca

Zakładasz to na wesele? Popełniasz błąd

Dr Irena Kamińska-Radomska działa aktywnie na Instagramie, gdzie regularnie zamieszcza wskazówki z zakresu savoir-vivre. Jej porady cieszą się dużą popularnością wśród internautów – w sumie jej profil śledzi już ponad 88 tysięcy użytkowników. Tym razem na jednym ze swoich nagrań odniosła się do tematyki ślubnej, a dokładniej – weselnych strojów, w jakich prezentują się goście.

Według popularnej ekspertki źle widziane w towarzystwie podczas takiej uroczystości jest przede wszystkim założenie białej kreacji. Drugi, dość często popełniany błąd, to wybór długiej sukni na dzień nie tylko na wesele, ale również na ślub. - Nie wypada kraść atencji, która należna jest przecież pannie młodej - podkreśla stanowczo dr Irena Kamińska-Radomska.

Zobacz także: Dajesz taką kopertę na ślub? Izabela Janachowska grzmi: "Absolutnie niekulturalne"

Powiedziała, jak nie ubierać się na wesele. Internauci komentują

Pod najnowszym postem ekspertki pojawiło się wiele komentarzy. "Uwielbiam Pani porady!" - pisze jedna z użytkowniczek. Byli i tacy, którzy stwierdzili, że mimo weselnych zasad, nie chcą rezygnować ze swojego stylu i ulubionych elementów garderoby: "Uwielbiam jasne kolory i źle się czuję w innych", "Zawsze na śluby zakładam długą suknię. To samo na sylwestra lub bal.", "Prawie zawsze chodzę w sukienkach maxi. Taki mam styl." - komentują inni.

Nie przegap
Czego nie robić na weselu?
5 Zobacz galerię
fot. ProWeddingStudio/Shutterstock