Obserwuj w Google News

Jak królowa zachowywała się podczas ślubu Kate i Williama? Zwróciła uwagę na jedną rzecz

2 min. czytania
20.05.2022 12:24
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta bardzo przeżyła ślub Kate i Williama, zachowując jednocześnie typową dla siebie czujność. Okazuje się, że zwróciła uwagę na jedną rzecz.

Królowa Elżbieta na ślubie Kate i Williama zwróciła uwagę na jedną rzecz
fot. AFP/EAST NEWS

Ślub Kate i Williama w 2011 roku był wydarzeniem, które przyciągnęło ludzi na całym świecie. Dało się wyczuć, że jest to przełomowy moment dla brytyjskiej monarchii. Widać było, że młodzi staną się wyjątkową parą i wprowadzą powiew świeżości na królewski dwór. Zauważyła to także królowa Elżbieta. Monarchini od lat nie zachowywała się tak jak podczas ślubu Kate i Williama. Teraz okazuje się, że zwróciła uwagę przede wszystkim na jedną rzecz. 

Zobacz także:  Księżna Kate podczas ślubu też miała coś pożyczonego. Dostała to od samej królowej

Królowa Elżbieta na ślubie Kate i Williama zwróciła uwagę na jedną rzecz

Królowa Elżbieta była honorowym gościem na ślubie Kate i Williama. Monarchini oczywiście cieszyła się szczęściem wnuka, ale szczegółowo badała także reakcje poddanych na królewskie wesele. 

Redakcja poleca

Portal mirror.co.uk przytoczył fragment książki Andrew Mortona pt. "The Queen". Królewski biograf opisał w niej reakcję królowej Elżbiety na ślub Kate i Williama.

Okazuje się, że monarchini tego dnia była radosna i podekscytowana. Nie chodziło jej jednak wyłącznie o szczęście jej wnuka, choć i to było dla niej bardzo ważne. Po latach porażek miłosnych w rodzinie królewskiej, czyli dwóch rozwodach jej synów, a także śmierci księżnej Diany, królowa Elżbieta II w końcu mogła odetchnąć z ulgą. Wszystko dlatego, w jaki sposób poddani powitali Kate w dynastii Windsorów. 

Miała poczucie, że przyszłość rodziny królewskiej, jej rodziny, jest teraz bezpieczna. Monarchia znów cieszyła się podziwem i sympatią - napisał Morton. 

Jak widać po latach, królowa nie pomyliła się w swoich osądach. Brytyjczycy kochają Kate i Williama i to właśnie w księciu widzą swojego przyszłego króla. 

Zobacz także:  Kate musiała spełnić 4 warunki, zanim wyszła za Williama. Który z nich był najtrudniejszy?

Ślub Kate i Williama 

Ślub Kate i Williama odbył się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Ceremonię poprowadził arcybiskup Canterbury Rowan Williams. 

Tuż po uroczystości królowa Elżbieta wydała przyjęcie weselne w pałacu Buckingham. Para młoda odtańczyła pierwszy taniec do utworu śpiewanego przez Ellie Goulding. 

Zobacz także:  Księżna Kate podczas ślubu oddała hołd Williamowi. Wszystko przez ten uroczy szczegół

Mezalianse w rodzinie królewskiej. Oni zakochali się w zwykłych osobach
9 Zobacz galerię
fot. Alberto Pezzali/Press Association/East News

Źródło: mirror.co.uk