Obserwuj w Google News

Zrób to 21 września. Przyciągniesz szczęście i dostatek

2 min. czytania
21.09.2023 11:23
Zareaguj Reakcja

Już niedługo pożegnamy jesień. Ostatnie dni lata – jeśli wierzyć ludowym przesądom – przepełnia wyjątkowa energia i siła kosmiczna. Warto wykorzystać ją i zaprosić wtedy do swojego życia szczęście. Jak to zrobić? Opowiada o tym jedna ze starych prawd. Niegdyś wiele osób praktykowało ten zwyczaj.

przesąd na 21 września
fot. shutterstock_Africa Studio

Dawniej przesądy pełniły znacznie ważniejszą rolę niż obecnie. Społeczności – zwłaszcza te zgromadzone wokół małych miasteczek i wsi – wierzyły, że szczęście i dostatek można do siebie przyciągnąć, postępując w konkretny sposób. Do dziś wierzymy w niektóre stare prawdy przekazane nam przez starsze pokolenia. Cieszymy się, gdy zaleziemy czterolistną koniczynę. Z kolei, gdy na naszej drodze stanie czarny kot, robimy trzy kroki w tył, by w ten sposób oddalić od siebie ewentualne niepowodzenie.

O wielu przesądach, w które niegdyś wierzono, z biegiem lat zapomniano. Dziś rzadko już podtrzymuje się pamięć o pewnych zwyczajach. Warto jednak wiedzieć, że konkretne praktyki mogą pomóc nam zaprosić do życia szczęście. O jednej z nich przypomniał portal WP Kobieta. To przesąd, który pomaga w zgromadzeniu bogactwa.

Redakcja poleca

Warto zrobić to 21 września. Tak przyciągniesz dobrobyt

Dawniej wierzono, że 21 września energia, która otacza ludzi, jest szczególna i ma niezwykłą moc. „Ten dzień związany jest z wyjątkową tradycją zapraszania do domu wielu gości, przede wszystkim przyjaciół i bliskich osób, które są nam życzliwe” – przypomina portal WP Kobieta. Zwyczaj ten miał przyciągnąć szczęście i sprawić, że zło będzie omijać nasze domostwo. Wierzono także, że osoby, które urządzą dla przyjaciół ucztę, przez następne 12 miesięcy będą cieszyć się bogactwem.

Zobacz również:   Lekarz wyznał, czego najbardziej żałują jego umierający pacjenci. Wiele osób może być zaskoczonych

Portal WP Kobieta zaznacza jednak, że aby starania domowników się powiodły, musieli oni spełnić jeden niezwykle istotny warunek. Co należało zrobić podczas przyjęcia?

Gospodarz, który je wyprawia – zgodnie ze starym zwyczajem – musiał poczęstować swoich gości świeżo upieczonym chlebem lub ciastem drożdżowym. Takie zachowanie dawniej świadczyło o gościnności. Było także wyrazem dobrych intencji.

To wyjątkowe imiona dla dziewczynek
5 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Julia Pavaliuk