Obserwuj w Google News

Rzuciła karierę, by zająć się domem. "Jestem wdzięczna za takie życie"

2 min. czytania
15.09.2023 10:28
Zareaguj Reakcja

Grace zrezygnowała z pracy po to, aby całkowicie zająć się dziećmi i prowadzeniem domu. Twierdzi, że taki styl życia w pełni jej odpowiada. Ma nadzieję, że w przyszłości będzie przykładem dla swojej córki.

Tiktokerka zajmuje się domem
fot. tiktok.com/thatjoyfilledhome

Godzenie kariery z życiem prywatnym nie jest prostą sprawą i wymaga doskonałej organizacji, jak również komunikacji między partnerami. Niektóre kobiety świadomie ograniczają lub całkowicie porzucają aktywność zawodową, skupiając się wyłącznie na rodzinie.  Wśród nich jest Grace, o której napisał portal thesun.co.uk.
Kobieta prowadzi profil na TikToku, gdzie pokazuje swoje codzienne życie. Influencerka zajmuje się wychowywaniem dzieci i spełnia się jako gospodyni domowa. I chociaż niektórzy twierdzą, że rezygnując z pracy zawodowej marnuje swój potencjał, ona jest odmiennego zdania. Jak przyznaje, jest najszczęśliwsza wtedy, gdy może służyć swojej rodzinie.

Redakcja poleca

Zajmuje się domem i dziećmi. Mówi, że to sens jej życia

Grace zamieszcza na TikToku wiele filmów, na których można zobaczyć, jak odnajduje się w roli mamy i gospodyni. Jej mąż pracuje 15 godzin dziennie, w związku z tym postanowiła wziąć na siebie wszelkie obowiązki domowe. Czas upływa jej na porządkach, gotowaniu oraz opiece nad maluchami.

Tiktokerka staje na rzęsach, aby jak najlepiej zadbać o swoją rodzinę. Zawsze dba o to, aby jej do lśnił czystością i aby na męża czekał po pracy wyśmienity obiad. Nie widzi żadnego problemu w tym, aby jej córka w dorosłym życiu także postawiła wyłącznie na rodzinę: "Świadome podejście do prowadzenia domu i macierzyństwa ma wpływ na następne pokolenie. Pokazywanie naszym córkom, że pozostanie w domu, aby być żoną i matką, nie jest nieważne ani mniej ważne niż chęć kariery." - mówi na jednym z nagrań.

Zobacz także: Nie chodzi do pracy, tylko zajmuje się domem. "To mąż powinien zarabiać na rodzinę" 

Rzuciła karierę, by stworzyć idealny dom. Internauci podzieleni

Postawa tiktokerki wzbudza mieszane odczucia wśród użytkowników mediów społecznościowych. Wielu z nich nie może zrozumieć jej decyzji. Część internautów była zaniepokojona tym, że kobieta jest podporządkowana mężowi i całkowicie zależna od niego finansowo.

Niektórzy jednak doceniają jej starania i twierdzą, że każdy sam musi określić, co sprawia mu radość na co dzień i nie zawsze musi być to kariera: "Robienie tego, na co masz ochotę, czerpanie z tego przyjemności i co przynosi ci radość i szczęście, to największy sukces, jaki możesz osiągnąć w życiu!" - można przeczytać w komentarzach.

Nie przegap
Te imiona żeńskie przyciągają miłość.
5 Zobacz galerię
fot. Suleymansakci/Shutterstock