Obserwuj w Google News

Zmienił imię dziecka bez wiedzy żony. Ta wpadła w furię

2 min. czytania
21.02.2023 11:25
Zareaguj Reakcja

Nie mogli dojść do porozumienia w sprawie wyboru imienia dla swojej córki. W końcu mężczyzna postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Ojciec z dzieckiem
fot. Shutterstock

Wybór imienia dla dziecka nie zawsze jest prosty. Szczególnie jeżeli rodzice mają w tej kwestii zupełnie odmienne zdanie. Nierzadko z tego powodu dochodzi między nimi do kłótni. Niektórzy sięgają po ostateczne środki, aby wreszcie postawić na swoim. Portal nypost.com przytoczył historię mężczyzny, który w ostatniej chwili zdecydował się na zmianę imienia córki, nie uzgadniając tego ze swoją żoną.

Redakcja poleca

Chciał nadać dziecku tradycyjne imię

Pewien mężczyzna podzielił się swoim doświadczeniem na forum Reddit.com. Razem z żoną powitali na świecie córeczkę. Kobieta stwierdziła, że chce jej nadać wyjątkowe, rzadko spotykane imię. Chciała wybrać jedno spośród Hoohee, Joejie, Yabba lub Buza.
Zupełnie odmienne zdanie miał w tej kwestii jej mąż, który wolał nazwać dziecko tradycyjnie. Zasugerował imiona Amelia, Ella i Sophia, jednak jego żona uznała, że brzmią one zbyt pospolicie.

Jestem tradycyjnym człowiekiem, lubię tradycyjne imiona z bogatą historią i głębokim znaczeniem. - napisał na forum.

Zobacz także: Wstydzi się ujawnić, jak nazwała dzieci. "Nie chce, by inni mnie oceniali"

Zmienił imię córki bez wiedzy żony

Użytkownik forum obawiał się, że przez imię, jakie wybrała żona, dziecko może mieć w przyszłości problemy. Uważał, że z tego powodu nikt nie będzie jej traktował poważnie. Niestety kobieta nie chciała słyszeć o żadnym kompromisie, więc mężczyzna postanowił działać jak najszybciej. Ostatecznie sam zarejestrował inne imię córki bez wcześniejszego porozumienia z żoną. Kiedy kobieta się o tym dowiedziała, była wściekła. Z kolei wielu internautów poparło zachowanie męża. Niektórzy z nich przyznali, że sami do dziś noszą imiona, które niestety zupełnie im się nie podobają:

Jako ktoś o niezręcznym, długim i trudnym do przeliterowania imieniu, które w ogóle do mnie nie pasuje, myślę, że postąpiłeś słusznie.

Mężczyzna także niczego nie żałuje i twierdzi, że podjął dobrą decyzję, nawet mimo negatywnej reakcji żony.

Zobacz także:  Nazwała córkę imieniem, które nikomu się nie podobało. "Dzisiaj wiem, że to był błąd"

RadioZET.pl/nypost.com