Obserwuj w Google News

Zapytała księdza o pewien przesąd. Duchowny nie wytrzymał. "Jest straszny"

2 min. czytania
17.08.2023 16:10
Zareaguj Reakcja

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z najbardziej znanych duchownych działających aktywnie w mediach społecznościowych. Wierni często za pośrednictwem TikToka proszą go o radę. Tym razem jedna z internautek zapytała duchownego, czy będąc w stanie błogosławionym może zostać matką chrzestną. Kapłan odpowiedział błyskawicznie – nie miał żadnych wątpliwości.

Jestem w ciąży. Czy mogę zostać matką chrzestną
fot. shutterstock_ViTaMiH/TikTok@ks.piotrjarosiewicz

Ks. Piotr Jarosiewicz to duchowny, który oprócz tradycyjnej działalności, prowadzi także media społecznościowe. Szczególnie popularny jest na TikToku. Jego profil obserwuje ponad 280 tys. użytkowników platformy. Ksiądz wykorzystuje te zasięgi, by głosić słowo Boże i rozwiewać wątpliwości wierzących internautów. Rozpatruje ich problemy z perspektywy moralności chrześcijańskiej. Użytkownicy TikToka chętnie korzystają z pomocy kapłana. Często zadają mu pytania.

Zadała księdzu pytanie. Odpowiedział błyskawicznie

Jedno z pytań, które niedawno otrzymał od internautki ks. Piotr Jarosiewicz brzmiało:

Proszę księdza zostałam poproszona o bycie mamą chrzestną pod koniec września. W międzyczasie okazało się, że jestem w ciąży. Bardzo się cieszę, że jestem w ciąży, ale moi najbliżsi odradzają mi bycie mamą chrzestną z tego powodu.

Internautka nawiązała do pewnego przesądu, który w niektórych regionach Polski nadal jest obecny w świadomości lokalnej społeczności. Zgodnie z nim kobieta, która spodziewa się dziecka, nie powinna trzymać innego do chrztu – to może bowiem zagrozić zdrowiu, a nawet życiu pociechy, którą nosi pod sercem lub jej samej. 

Redakcja poleca

Ten zabobon jest straszny”. Ksiądz grzmi

Ks. Piotr Jarosiewicz, odpowiadając na pytanie internautki, podkreślił, że nie zawsze powinniśmy przejmować się tym, co mówią inni – nawet jeśli są to osoby bliskie, które pragną naszego szczęścia. – Moim zdaniem mamy ufać Bogu, a nie wierzyć ludziom, którzy na podstawie przesądów mówią nam, co możemy, a co nie – powiedział. I dodał: – Pani jest wolna (…) powinna się pani kierować wolną wolą, nie tym, co powiedzą inni. Wolna wola powinna być ukierunkowana ufnością w Bogu.

Ksiądz zaznaczył, że nie ma niczego złego w tym, aby w stanie błogosławionym trzymać dziecko do chrztu, ponieważ ciąża to czas wyjątkowej radości. – Nie wiem skąd się wziął ten zabobon, ale on jest straszny – skwitował duchowny dosadnie. 

RadioZET.pl