Obserwuj w Google News

Czy praca w niedziele to grzech? Ksiądz z TikToka rozwiewa wszelkie wątpliwości

2 min. czytania
01.03.2023 15:46
Zareaguj Reakcja

Ks. Piotr Jarosiewicz działa aktywnie na TikToku. Jego filmy cieszą się dużym zainteresowaniem internautów. Duchowny odpowiada w nich na pytania obserwatorów i dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi wiary i współczesnego świata. W jednym z najnowszych filmów ks. Piotr Jarosiewicz wytłumaczył, czy praca w niedzielę jest grzechem. Nagranie z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne.

Zapytała księdza, czy praca w niedzielę to grzech
fot. shutterstock/ Zapytała księdza, czy praca w niedzielę to grzech. Odpowiedź może zadziwić

Duchowni coraz chętniej działają w mediach społecznościowych. Korzystając z Instagrama, czy też TikToka tłumaczą internautom zasady wiary i mówią, jak należy interpretować poszczególne fragmenty Pisma świętego. Jednym z kapłanów, którzy chętnie korzystają z dobrodziejstw współczesnego, cyfrowego świata jest Piotr Jarosiewicz.

Profil ks. Piotra Jarosiewicza cieszy się na TikToku bardzo dużą popularnością – obserwuj go ponad 268 tys. użytkowników popularnej aplikacji. Duchowny wykorzystuje te zasięgi, by głosić słowo Boże i rozwiewać wątpliwości wierzących internautów. Chętnie bowiem odpowiada na pytania obserwatorów. Dzieli się także z nimi ciekawymi historiami, przypowieściami, przemyśleniami.

Redakcja poleca

Czy praca w niedzielę to grzech? Ksiądz z TikToka odpowiada

Ks. Piotr Jarosiewicz tym razem postanowił poruszyć temat obowiązku uczestniczenia w mszy świętej. Jedna z użytkowniczek zapytała go bowiem, czy osoby pracujące w niedzielę muszą spowiadać się z tego, że omijają mszę świętą. Dodała, że jest pielęgniarka i weekendowe dyżury nie są jej obce. Duchowny odpowiedział obserwatorce właściwie natychmiast. - Praca w szpitalu, jeszcze w niedzielę, wobec osób, które potrzebują pani pomocy, to jest czysta miłość. To jest praca i posługa – zaczął swoją wypowiedź.

Pani powinna tam być i serce proszę oddawać. Dużo, dużo sił życzę na tę codzienną posługę miłości, której czasem nie widać, za którą czasem nikt nie podziękuje. Bardzo dobrą robi pani robotę - - dodał ksiądz.

Zobacz również:  Ksiądz zaatakował trenera polskich skoczków. Thurnbichler skrytykowany

Nie możesz w niedzielę uczestniczyć w mszy świętej? Ksiądz z TikToka mówi jak uniknąć grzechu

Ks. Piotr Jarosiewicz wyraził swój podziw, jednak nie pozostawił internautki bez rozwiązana. Zaznaczył, że udział we mszy świętej w niedziele i święta nakazane jest obowiązkiem wiernych, jednak dla osób, które z różnych przyczyn (praca, podróż) nie mogą go wypełnić, Kościół przygotował alternatywne rozwiązanie – mszę świętą odprawianą w sobotę wieczorem.

Ta msza jest właśnie specjalnie dla tych osób, które na przykład w niedzielę mają posługę, pracę lub obowiązki - - wyjaśnił ksiądz.

RadioZET.pl/wp.kobieta.pl