Obserwuj w Google News

Przez 14 lat ukrywała wstydliwą przypadłość. Zapuściła brodę i nigdy nie czuła się lepiej

2 min. czytania
05.04.2023 12:07
Zareaguj Reakcja

Coral Sánchez cierpi na hirsutyzm i zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi. Problemy zdrowotne wywołują u niej nadmierne owłosienie. Kobieta przez kilkanaście lat goliła zarost, ponieważ bała się kpin i wyzwisk. Trzy lata temu zapuściła brodę. – Patrzę w lustro, uśmiecham się – mówi.

Zapuściła brodę i nigdy nie czuła się lepiej
fot. TikTok@dakotasbread

Nadmierne owłosienie to dla kobiet bardzo wstydliwy problem. Panie, które się z nim zmagają, najczęściej starają się ukryć włoski na wszelkie możliwe sposoby. Coral Sánchez przez kilkanaście lat codziennie rano goliła swój zarost. Nie chciała, by ktokolwiek dowiedział się o jej przypadłości. Jakiś czas temu postanowiła jednak zaakceptować to, jak wygląda. Zapuściła brodę i twierdzi, że nigdy nie czuła się lepiej.

Coral od lat zmaga się z wahaniami hormonów. Choruje na zespół policystycznych jajników oraz hirsutyzm, a więc zaburzenie objawiające się nadmiernym owłosieniem. Kobieta zauważyła pierwsze objawy wstydliwej przypadłości, gdy miała 12 lat. Wraz z dojrzewaniem na jej twarzy pojawiało się coraz więcej włosów. Wkrótce przerodziły się w gęsty, czarny zarost.

Zobacz również:  Schudła 50 kilogramów. Przemiana zapiera dech. "Inspiracja"

Kobieta ukrywała problem, z którym się zmaga przez 14 lat. Wstawała wcześnie rano i codzienne goliła zarost. Nie chciała, by ktokolwiek dowiedział się o dolegliwości, która utrudnia jej życie. Bała się reakcji rówieśników, którzy widząc jakąkolwiek odmienność, potrafili być wyjątkowo okrutni. Coral Sánchez nawet bez ich złośliwości czuła się jak wyrzutek.

Redakcja poleca

Postanowiła zapuścić brodę. „Czuję się naprawdę piękna”

Trzy lata temu Coral Sánchez podjęła bardzo ważną decyzję. Postanowiła pożegnać się z maszynką do golenia raz na zawsze. Stwierdziła, że kamuflując swoje prawdziwe oblicze, nigdy nie będzie czuła się wystarczająco piękna.

Myślę, że zaczęłam się golić, bo czułam przymus, by to robić. Źle czułam się, z tym że inne dzieci komentowały moje krzaczaste bokobrody - – zaznaczyła w jednym z filmów na TikToku.

Coral po raz pierwszy pokazała się światu w naturalnej wersji, gdy miała 29 lat. Chociaż kobieta spotyka się z nieprzyjemnymi komentarzami, już się nimi nie przejmuje. Nabrała odwagi i czuje się swobodnie w swoim ciele. TikTokerka zupełnie przestała się golić. – Zaakceptowanie zarostu zajęło mi dużo czasu. Teraz patrzę w lustro i się uśmiecham – zaznacza kobieta. I dodaje:

Czuję się naprawdę piękna!