Obserwuj w Google News

Zamieszkała ze współlokatorką z piekła rodem. „Co noc miała innego”

3 min. czytania
03.11.2023 16:22
Zareaguj Reakcja

Wspólne mieszkanie może przynieść przyjaciół na całe życie lub prawdziwie traumatyczne wspomnienia. Boleśnie przekonała się o tym Hania, studentka z Warszawy. Kobieta opisała swoje doświadczenia ze współlokatorkami z piekła rodem w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Kobieta.

Zamieszkała ze współlokatorką z piekła rodem. "Co noc miała innego"
fot. New Africa/Shutterstock

Wyjazd na studia do innego miasta często wiąże się z rozpoczęciem samodzielnego, dorosłego życia. Większość świeżo upieczonych studentów nie może pozwolić sobie na samodzielny wynajem mieszkania, więc musi znaleźć współlokatora. Oszczędność pieniędzy nie zawsze wiąże się jednak z dobrym kontaktem czy harmonijnym życiem pod jednym dachem.

Hania jest studentką czwartego roku. W rozmowie z portalem Wirtualna Polska Kobieta zdradziła, że jej współlokatorskie doświadczenia w Warszawie nie należały do najprzyjemniejszych. Wszystko przez osoby, z którymi przez jakiś czas dzieliła mieszkanie.

Redakcja poleca

Oto, co zostawiały w łazience jej współlokatorki. „Po prostu obrzydliwe”

- Przy obecnych cenach mało kogo stać na to, żeby wynająć całe mieszkanie. W szczególności, gdy jest się jeszcze "biednym" studentem, który liczy wszystkie koszty i ma mocno określony budżet – podkreśla Hania. Tak, jak wiele osób rozpoczynających studia, postanowiła zamieszkać z innymi studentkami – dziewczynami pochodzącymi z Olsztyna. Rzeczywistość szybko zweryfikowała jednak oczekiwania związane ze spokojnym dzieleniem wspólnej przestrzeni. Okazało się bowiem, że koleżanki bardzo intensywnie imprezują i zdecydowanie nie przepadają za sprzątaniem.

- Mieszkałyśmy razem przez rok, bo dłużej bym nie wytrzymała – wyjaśnia Hania i wspomina w rozmowie z WP Kobieta zanieczyszczone środki higieniczne, pozostawiane na toalecie. Współlokatorki kobiety nie wyrzucały zużytych podpasek ani tamponów; po prostu zostawiały je tam, gdzie się ich pozbywały. Zdegustowana studentka przywołuje też wizję brudnych majtek, rzucanych na podłogę tuż przy koszu na bieliznę.

- To było dla mnie po prostu obrzydliwe, że muszę sprzątać takie rzeczy po dziewczynach, żeby w łazience nie śmierdziało krwią – relacjonuje Hania. Jakakolwiek próba rozmowy czy interwencji dotyczącej tego tematu początkowo była sprowadzana do żartu. Każdej kobiecie zdarza się czasem po prostu zapomnieć o niewyrzuconej do kosza podpasce; współlokatorki praktykowały to jednak notorycznie – zużyte środki pozostawiały w toalecie podczas każdej miesiączki. Hania miała nadzieję, że mieszkanie z następną współlokatorką będzie przyjemniejsze. Bardzo się jednak pomyliła.

Zobacz także: Kupili dom z basenem. Natrętni sąsiedzi wchodzą na ich posesję

Współlokatorka sprowadzała do mieszkania obcych mężczyzn. „Co noc miała innego”

Po dziewczynach z Olsztyna Hania postanowiła zamieszkać ze starszą od siebie Igą. Kobieta również była imprezowiczką, ale zamiast problemów z higieną i bałaganiarstwem odznaczała się ponadprzeciętnie wysokim popędem seksualnym. Regularnie zapraszała do siebie mężczyzn, których poznawała na imprezach.

- Co noc miała innego. I może nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie fakt, że wszystko słyszałam – wyjaśnia Hania. Kochankowie Igi zostawali na noc, jedli wspólnie z nią śniadania, a także brali kąpiele na koszt dzielonych na pół rachunków obu kobiet. Sama Iga zbywała Hanię, tłumacząc niemożność porozmawiania z nią na osobności obecnością gościa. Gdy współlokatorce w końcu udało się zasygnalizować problem, Iga wpadła w szał i zasugerowała, że Hania po prostu jej zazdrości. - W ostateczności się pożegnałyśmy – kwituje kobieta.

Problemy ze współlokatorami często wynikają ze starcia rozmaitych przyzwyczajeń i wyjścia z różnych domów. Główną przyczyną wspólnego wynajmowania mieszkania nieodmiennie są pieniądze. Portal WP Kobieta informuje, że opłaty za pokoje dla studentów nadal rosną; w porównaniu do zeszłego roku zanotowano wzrost od 8 do 10 procent.

Źródło: Radio ZET/kobieta.wp.pl

Nie przegap
Te rośliny pochłoną nadmiar wilgotnego powietrza.
4 Zobacz galerię
fot. brizmaker/Shutterstock