Obserwuj w Google News

Sprząta cudze domy. Mówi, z czym boryka się w pracy

2 min. czytania
21.08.2023 17:50
Zareaguj Reakcja

Tera zajmuje się sprzątaniem domów. Kobieta nie narzeka na brak zleceń, a swoją codzienną pracę chętnie pokazuje w mediach społecznościowych. Jak przyznaje, nie jest to łatwe zadanie i często musi mierzyć się z krytyką ze strony innych osób.

Tiktokerka zajmuje się sprzątaniem domów
fot. tiktok.com/Tera.Nelli

Media społecznościowe stały się dla wielu osób idealną przestrzenią do dzielenia się nie tylko życiem prywatnym, ale i zawodowym. Użytkownicy przeróżnych platform chętnie mówią o swoich profesjach. Nierzadko wywołują one duże zaskoczenie u innych internautów. Jakiś czas temu głośno było o 20-letniej Charlotte, która ze sprzątania cudzych mieszkań uczyniła swój sposób na życie. Często były to domy nałogowych zbieraczy, które stanowiły dla dziewczyny nie lada wyzwanie.

Portal Wirtualna Polska Kobieta dotarł również do innej kobiety, która również postanowiła zająć się sprzątaniem na poważnie. Tera poza działalnością zawodową, prowadzi też prężnie działające konto na TikToku, które ma już ponad 449 tysięcy obserwujących. Na jednym z udostępnionych przez siebie nagrań postanowiła wymienić minusy swojej pracy.

Redakcja poleca

Zajmuje się sprzątaniem domów. Powiedziała, z czym mierzy się na co dzień

Tera opublikowała krótki film, na którym wypunktowała rzeczy, jakie najbardziej denerwują ją w pracy. Tiktokerka wspomniała o tym, że często zamożni klienci narzekają, że chce zbyt duże wynagrodzenie. Nierzadko czuje się poniżana, szczególnie przez komentarze, jakie padają z ust innych. Zdarza jej się słyszeć, że to, co robi nie jest prawdziwą pracą lub że jest zbyt ładna, aby ją wykonywać.

Po wielu latach zauważa też inne minusy. Przyznaje, że przeszkadza jej także wysoka cena środków czystości. Dodaje również, że wykonywanie wszystkich zadań często bywa prawdziwą walką z czasem, przez co nie ma nawet chwili dla siebie, aby w spokoju zjeść posiłek.

Zobacz także: Oferuje sprzątanie za darmo. Co znajduje w najbrudniejszych domach?

Opowiedziała o minusach swojej pracy. W sieci zawrzało

Krótka lista minusów opublikowana przez tiktokerkę wystarczyła, aby wywołać duże poruszenie w mediach społecznościowych. Nagranie obejrzało tysiące osób. Po postem pojawiło się również mnóstwo komentarzy od internautów: Ludzie nie rozumieją, ile zajmuje zrobienie wszystkiego w jeden dzień lub kilka godzin. Naciskają i naciskają, aby zakończyć w określonym czasie."

Wielu użytkowników radziło jej, aby nie przejmowała się krytyką, ponieważ to, co robi, jest potrzebne innym: "Sprzątanie to jedna z najtrudniejszych prac!", "Naprawdę uważam, że praca każdego jest ważna. Służy komuś lub czemuś w jakimś celu","Ludzie powinni być wdzięczni, że ktoś chce poświęcić swój wolny czas na sprzątanie czyjegoś domu. To jest prawdziwa praca (...)" - można przeczytać pod filmem.

Nie przegap
Sprzątanie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock