Obserwuj w Google News

Zabrała syna na kontrowersyjny festiwal. „Złe rodzicielstwo w pigułce”

2 min. czytania
01.09.2023 09:43
Zareaguj Reakcja

Influencerka tworząca w sieci pod hasłem High Society Mama mierzy się z ogromną krytyką. Internautom nie spodobało się, że kobieta zabrała swoje dziecko na owiany złą sławą festiwal Burning Man, odbywający się na pustyni w amerykańskim stanie Nevada.

Zabrała dziecko na kontrowersyjny festiwal.
fot. @highsocietymama/TikTok, Instagram

Burning Man na stałe wpisał się w amerykańską popkulturę. Swoją nazwę, tłumaczoną na język polski jako „płonący mężczyzna”, zaczerpnął z tradycyjnego elementu festiwalu - symbolicznego podpalenia wielkiej kukły. Impreza słynie z niezwykłych strojów i pojazdów uczestników, nawiązujących do rozmaitych baśni, mitologii lub motywów postapokaliptycznych. Burning Man trwa osiem dni i ma miejsce na pustyni Black Rock. Dużo mówi się jednak o kontrowersjach: negatywnym wpływie klimatycznym czy zachęcaniu uczestników do tzw. „radykalnej autoekspresji”, która dla wielu osób przybiera formę eksponowania nagości, częstego udziału w festiwalowych orgiach czy intensywnego zażywania narkotyków. Nic dziwnego, że impreza nie jest powszechnie kojarzona jako miejsce dla dzieci. Influencerka High Society Mama ma jednak inne zdanie.

Influencerka zabrała dziecko na kontrowersyjny festiwal. „Złe rodzicielstwo w pigułce”

Bianca Snyder, znana w sieci jako High Society Mama, jest festiwalową weteranką. W Burning Man uczestniczyła już 11 razy. To ona była bohaterką głośnego zdjęcia z 2018 roku, na którym w festiwalowej kreacji karmiła piersią swojego syna Tage’a. Maluch ze zdjęcia zmienił się na przestrzeni lat: uśmiechnięty chłopiec ma obecnie 7 lat. Jego rodzice po raz kolejny zabrali go na festiwal Burning Man, a rodzinne fotografie z tego wydarzenia po raz kolejny obiegły sieć.

Internetowi krytycy zarzucają Biance i jej partnerowi sprowadzanie dziecka do nieodpowiedniego dla niego środowiska i narażanie go na kontakt z używkami rozmaitego rodzaju. Jeden z komentujących stwierdził nawet: „Złe rodzicielstwo w pigułce”. Nie pomógł fakt, że na co dzień Snyder zajmuje się upowszechnianiem w sieci wiedzy o marihuanie.

Zobacz także: Mąż odmówił żonie pomocy przy dziecku. Jej reakcja rozwścieczyła internautów

Kobieta reaguje. Wyjaśnia, czemu zabrała syna na festiwal

High Society Mama zareagowała na krytykę w rozmowie z portalem Insider. Wyjaśniła, dlaczego wraz z partnerem zabrała 7-letniego Tage’a na festiwal Burning Man.

- Nasz syn idzie wszędzie tam, gdzie idziemy my i jest to po prostu sposób, w jaki żyjemy – wyjaśniła, podkreślając tym samym, że zdaje sobie sprawę ze zjawisk wiążących się bezpośrednio ze złą reputacją imprezy. Snyder spędziła jednak festiwal w sposób, który odpowiadał jej najbardziej.

Redakcja poleca

- Możesz kultywować doświadczenie, które chcesz mieć i nie poddawać się skrajnościom (…). Tam są ludzie uprawiający jogę czy prowadzący ważne rozmowy, mające znaczenie dla poprawy ludzkiej przyszłości. Są tam ludzie doświadczający sztuki – uznała influencerka. Podzieliła się również swoją refleksją na temat popularnej podczas Burning Mana nagości.

- Nie sądzę, żeby było to coś, przed czym dziecko powinno być osłaniane, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi. Wszyscy mamy tę samą anatomię – podsumowała.

Nie przegap
Te imiona dla chłopców noszą wyjątkowe dzieci.
5 Zobacz galerię
fot. Zhuravlev Andrey/Shutterstock