Obserwuj w Google News

Wypróbuj egipski sposób na nocne upały. Błyskawicznie się ochłodzisz

2 min. czytania
20.07.2023 16:38
Zareaguj Reakcja

Lato w pełni. Co to oznacza? Oczywiście wysokie temperatury, które nie wszyscy przyjmują z entuzjazmem. Zdarza się, że skwar jest wyzwaniem nie tylko za dnia, ale również porą wieczorową. Istnieje jednak pewien prosty sposób na upały w nocy. To sprytny trik stosowany przez Egipcjan.

Oto skuteczny sposób na upały w nocy.
fot. Stokkete/Shutterstock

Wysokie temperatury w godzinach nocnych potrafią dać w kość – nie pozwalają zasnąć, wywołują zwiększoną potliwość i sprawiają, że czujemy się niekomfortowo. Co zrobić, jeśli picie wody i leżenie przy wiatraku zawodzą? Portal ofeminin.pl sugeruje prosty sposób na upały w nocy. Podobno regularnie korzystają z niego mieszkańcy Egiptu.

Redakcja poleca

Ten sposób na upały błyskawicznie cię ochłodzi

Do nocnego ochłodzenia się po egipsku nie potrzebujemy specjalistycznych sprzętów. Ten sposób na upały nie wymaga również wydawania pieniędzy. Wystarczy nam duży ręcznik kąpielowy lub prześcieradło, które należy namoczyć w zimnej wodzie. Zgodnie z opisanym przez ofeminin.pl trikiem trzeba je następnie dokładnie wykręcić.

Zimnego ręcznika czy prześcieradła używamy jak kołdry: kładziemy się do łóżka, po czym kładziemy na sobie zwilżony materiał. Ciało nakryte wymoczonym i wykręconym ręcznikiem błyskawicznie się schładza, przez co odczuwana przez nas temperatura się obniża, a my wreszcie możemy udać się na spoczynek.

Zobacz także: Dokucza ci upał w sypialni? Sięgnij po ten sprawdzony sposób

Egipski sposób na upały w nocy. Wypróbuj ten prosty trik

Niektórzy nie wyobrażają sobie zapadnięcia w sen pod wilgotnym prześcieradłem czy ręcznikiem. Na szczęście egipski sposób na upały przewiduje alternatywne działanie. W tej wersji wykręcony z zimnej wody materiał nie ląduje na naszym ciele, tylko zawisa w otwartym oknie. Powieszenie go np. na karniszu sprawi, że wpadające do środka sypialni powietrze nie będzie upalne i męczące.

Zobacz także: Upał daje ci się we znaki? Sięgnij po lemoniadę z pomarańczy i truskawek

zielona herbata
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/ofeminin.pl