Obserwuj w Google News

Wielka Stopa istnieje naprawdę? Sensacyjne nagranie z gór podbija sieć

2 min. czytania
13.10.2023 21:00
Zareaguj Reakcja

Legendy dotyczące Wielkiej Stopy powróciły ze zwiększoną siłą. Wszystko za sprawą nagrania wykonanego w amerykańskim stanie Colorado. Film przedstawiający trudne do sprecyzowania stworzenie błyskawicznie obiegł sieć i pobudził wyobraźnię miłośników tematów paranormalnych.

Wielka Stopa istnieje naprawdę? The film podbił sieć
fot. Shannon Parker/Facebook, JM-MEDIA/Shutterstock

Pierwsze podania o Wielkiej Stopie, znanej również jako Sasquatch, miały wywodzić się z rdzennych, amerykańskich plemion. Stworzenie opisywano jako mierzącą 2 metry człekopodobną istotę pokrytą ciemnym, gęstym futrem. Liczne opowieści wskazują niezaludnione tereny górskie w Stanach Zjednoczonych jako miejsce jego zamieszkania. Najczęstszymi znakami obecności potężnego humanoida w okolicy mają być natomiast ogromne ślady łap na ziemi.

Niedawno serca miłośników zjawisk paranormalnych oraz legend zabiły szybciej. Wszystko za sprawą nagrania oraz zdjęć, które opublikowała w sieci Shannon Parker. Kobieta uwieczniła trudną do skategoryzowania istotę podczas zwiedzania stanu Colorado turystyczną kolejką wąskotorową.

Redakcja poleca

Wielka Stopa naprawdę istnieje? Ten film jest hitem sieci

Shannon opublikowała na Facebooku długi post, opisujący całą sytuację. Zaczęło się niewinnie: kobieta wybrała się wraz ze swoim mężem Stetsonem na wyprawę zabytkową kolejką. W drodze do miasta Durango Shannon poprosiła małżonka, by w malowniczym, górskim krajobrazie wypatrywał razem z nią jeleni kanadyjskich.

Przejeżdżamy obok gór, Stetson widzi coś, co się porusza i mówi »Myślę, że to Wielka Stopa«. Brandon, gość siedzący koło Stetsona, łapie za telefon i zaczyna nagrywać. W tym czasie ja próbuję zrobić zdjęcie moim aparatem. Poniżej znajduje się film nagrany przez Brandona @bt92.travels i fotografie, które zrobiłam. […] Nie wiem, jak wy, ale my wierzymy!!” - opisała sytuację rozemocjonowana Shannon Parker.

Na nagraniu widać stworzenie przypominające dużego goryla, które przechodzi po górzystym terenie, po czym siada na ziemi. W tle słychać podekscytowane głosy Shannon, jej męża oraz Brandona.

Zobacz także: Ta influencerka nie istnieje. Wirtualny robot zarabia krocie w sieci

Wielka Stopa pojawiła się na nagraniu z kolejki? „To szaleństwo”

Jak nietrudno się domyślić, film doczekał się wielu reakcji ze strony użytkowników Facebooka. W sekcji komentarzy można przeczytać m.in.: „Moim zdaniem wygląda wiarygodnie! To szaleństwo!”, „Świetne nagranie i zdjęcia”, „Wierzę…”, „To wspaniałe”. Inni są sceptyczni – sugerują, że to prawdopodobnie żart jednego z mieszkańców z wykorzystaniem kostiumu na Halloween. Wideo uwieczniające domniemanego Sasquatcha obejrzano ponad 470 tysięcy razy, a nietypową historią zainteresowało się wiele lokalnych mediów.

Małżeństwo jest przekonane, że widoczna na nagraniu istota to właśnie Wielka Stopa i wytrwale broni swojej tezy. Stetson postanowił odpowiedzieć sceptykom w rozmowie z portalem Cowboy State Daily. Wyjaśnił, że wiele osób sądzi, że głównym bohaterem sensacyjnego filmy jest myśliwy w specjalnym kamuflażu ghillie, znanym w środowiskach łowieckich czy paramilitarnych. W jego przekonaniu jest to błędne założenie.

- Widziałem ludzi w ghilie, nosiłem to podczas służby w wojsku – wyjaśnia mężczyzna, który w 2021 roku zakończył pracę w amerykańskich Siłach Powietrznych. - To przypadek jeden na milion – zobaczyć coś takiego – dodaje.

Nie przegap
Nowy rok numerologiczny 2023/2024
9 Zobacz galerię
fot. Shutterstock