Obserwuj w Google News

Urządziła nietypowe baby shower. Uczestniczki imprezy musiały posprzątać jej dom

2 min. czytania
02.11.2023 12:44
Zareaguj Reakcja

Pewna ciężarna internautka podzieliła się w sieci pomysłem na nietypową imprezę. Zdradziła, że zamiast klasycznego baby shower (w Polsce nazywanego czasem „bociankowym”) postawiła na tzw. nesting party. Przyjaciółki kobiety posprzątały w ramach wydarzenia cały jej dom, by ona sama mogła odpocząć, a wnętrze było przygotowane na narodziny dziecka.

Zamiast tradycyjnego baby shower poprosiła przyjaciółki o posprzątanie domu.
fot. @nialui21/TikTok, Reshetnikov_art/Shutterstock

Internautka Nia Lui opublikowała na TikToku przebieg alternatywnego baby shower. Kobieta uznała, że zamiast prezentów znacznie bardziej ceni czyny i czas bliskich jej osób. Poprosiła zatem organizatorkę wydarzenia – przyjaciółkę Bree – o stworzenie tzw. nesting party, czyli imprezy mającej na celu przyszykowanie rodzinnego „gniazda” na narodziny dziecka. Nia przekazała Bree listę domowych obowiązków do zrealizowania przed planowanym porodem.

Każda z osób uczestniczących w nietypowym wydarzeniu otrzymała zadania do wykonania w różnych częściach domu. Główna bohaterka imprezy miała natomiast odpoczywać i nadzorować postęp wszystkich prac.

Redakcja poleca

Nesting party zamiast baby shower. Przyjaciółki kobiety posprzątały jej dom

- Poprzedniego wieczoru zamiast baby shower miałam nesting party i to było coś wspaniałego. […] Wszystko zostało posprzątane i zorganizowane, a ja czuję się znacznie bardziej gotowa na tego maluszka. Wszyscy przynieśli też dla mnie mrożone dania na czas połogu i to było super – zdradza na TikToku zachwycona Nia.

Na nagraniu, które zamieściła w sieci kobieta, widać przygotowane przez Bree różowe karteczki. Umieszczono zadania dla każdej z koleżanek i członkiń rodziny. „Obdarowane” zadaniami panie otrzymały zróżnicowane obowiązki. Znalazło się wśród nich układanie naczyń oraz pojemników, ścieranie kurzu, selekcjonowanie żywności z dłuższą datą przydatności czy składanie dziecięcych ubranek.

„Każda ciężarna mama potrzebuje nesting party. Jeśli jesteś w ciąży i nie chcesz baby shower, zrób to. Jeśli masz przyjaciółkę w ciąży, zrób to dla niej!” - zamieściła w opisie opublikowanego filmu Nia.

Zobacz także: Ogłosili płeć dziecka. Mina babci mówi wszystko [WIDEO]

Alternatywne baby shower ze sprzątaniem w tle. „Zaproście mnie następnym razem”

Pomysł wyjątkowo przypadł do gustu internautkom. Pod nagraniem zamieszczono ponad 2 tysiące komentarzy. Wśród nich można przeczytać: „Jestem w czwartej ciąży. Dlaczego nigdy nie wiedziałam, że w ogóle jest taka opcja?”, „Przepraszam, ale jakim cudem to nie jest popularne OD ZAWSZE? Absolutnie chciałabym pomóc wszystkim moim przyjaciółkom w ciąży. Sama też chciałabym coś takiego dostać”, „To wspaniałe. Mam nadzieję, że wiesz, jakie masz szczęście, mając w swoim życiu osoby, które przeznaczają swój czas, żeby ci pomóc”, „Zaproście mnie następnym razem, moje ADHD nie pozwoliłoby mi przestać, dopóki wszystko nie byłoby zrobione. To wygląda bardzo terapeutycznie”, „Świetny pomysł”.

W komentarzach pod filmem można znaleźć również opinie sugerujące powierzenie domowych obowiązków partnerowi. „Nie, mój mąż może posprzątać dom i coś ugotować. […] Moje dziewczyny będą w tym czasie jeść wspaniałe jedzenie, pić szampana i świętować na moją cześć” – uznała jedna z użytkowniczek TikToka.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Mieli romans z nianiami swoich dzieci. Jude Law nawet dwa razy
8 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News