Obserwuj w Google News

Urodziła córeczkę we własnym domu. Nie wiedziała, że jest w ciąży

2 min. czytania
20.07.2023 14:28
Zareaguj Reakcja

Doniesienia medialne z Florydy wprawiły w osłupienie wiele osób. Brooke, mieszkanka miasta Miami Gardens, samodzielnie urodziła córkę. Poród odbył się w domu. Nie byłoby w tym niczego niezwykłego, gdyby nie pewien szczegół: kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży.

Kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży.
fot. Robert Domenech, Xeo Brok/Facebook

Historia Brooke Ruttenberg, upowszechniona przez kanał 7 News Miami, zaskoczyła mieszkańców amerykańskiego stanu Floryda. Kobieta urodziła córeczkę siłami natury, we własnym domu. Sytuację, w której się znalazła, przyjęła z absolutnym zdumieniem. Nie miała bowiem pojęcia, że spodziewa się dziecka.

Redakcja poleca

Nie wiedziała, że jest w ciąży. Myślała, że poród to skurcze menstruacyjne

Wszystko zaczęło się od pewnej niespodziewanej pobudki. Brooke zdradziła w rozmowie z 7 News Miami, że ocknęła się w środku nocy, odczuwając ogromny ból brzucha, przypominający skurcze występujące podczas menstruacji. Ze zdumieniem poczuła jednak, że z jej pochwy wysuwa się czubek dziecięcej główki.

Partner Brooke – Roberto Domenech – odbywał wówczas rozmowę telefoniczną z ratownikami medycznymi. Wyjaśniał, że jego dziewczyna skarży się na intensywne skurcze i cały czas łapie się za brzuch. Po kilku chwilach całkowicie osłupiały mężczyzna uświadomił sobie, że jego partnerka rodzi.

Dziecko przyszło na świat w domowym zaciszu. Roberto owinął nowo narodzoną córkę ręcznikiem i położył na kolanach Brooke. Jakiś czas później do domu dotarli medycy.

Zobacz także: Teściowa zmieniła imię jej dziecka. Prawda wyszła na jaw dopiero po dwóch miesiącach

Urodziła córeczkę. Wcześniej nie wiedziała, że jest w ciąży

Dziewczynka przyszła na świat cała i zdrowa. Otrzymała niezwykle symboliczne imię. Rodzice nazwali ją słowem określającym w języku hiszpańskim cuda – Milagros.

To nie pierwszy poród Brooke; kobieta ma już córkę. Starsza siostra małej dziewczynki nie przyszła jednak na świat bez zapowiedzi. Świeżo upieczeni rodzice twierdzą, że w przypadku Milagros nic nie wskazywało na ciążę – Ruttenberg przyjmowała tabletki antykoncepcyjne i regularnie miesiączkowała. Domowy poród przywołuje w Brooke i Roberto ambiwalentne wspomnienia. W zbiórce pieniężnej w witrynie GoFundMe, utworzonej w celu wsparcia niespodziewanie powiększonej rodziny, piszą:

To był najbardziej przerażający i najpiękniejszy moment w naszym życiu.

Zobacz także: Chciała wyglądać "uroczo" na porodówce. Niesamowite, co zrobiła tuż przed wyjazdem do szpitala

Angelina Jolie z dziećmi na czerwonym dywanie
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

RadioZET.pl/wsvn.com/gofundme.com