Obserwuj w Google News

Uniwersytet będzie kształcić influencerów. „Jest na to miejsce i potrzeba”

2 min. czytania
02.10.2023 14:01
Zareaguj Reakcja

Kształcenie wyższe chce dopasować się do wyzwań współczesnych czasów. Pewien uniwersytet postanowił otworzyć kierunek dla osób, które marzą o influencerskiej karierze. Już niedługo pierwsi chętni będą mogli uzyskać tytuł licencjata w zakresie kreacji treści i mediów społecznościowych.

Uniwersytet będzie kształcił przyszłych influencerów. "Jest na to miejsce i potrzeba"
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

„Twoja rodzina i przyjaciele narzekają, że cały czas korzystasz z telefonu? Cóż, teraz masz szansę dobrze wykorzystać cały czas spędzony przed ekranem poprzez udowodnienie, że możesz mieć udaną i ekscytującą karierę, korzystając z urządzeń cyfrowych w celu kontaktowania się z ludźmi na całym świecie” – głosi fragment opisu nowego kierunku, otwartego na South East Technological University (SETU) w Carlow w Irlandii.

Studia mają obejmować zagadnienia z m.in. psychologii społecznej, montażu dźwięku i obrazu, PR czy zarządzania kryzysowego, a absolwentom kierunku obiecuje się „energetyzującą karierę w mediach”.

Redakcja poleca

Uczelnia będzie kształcić influencerów. „Jest na to miejsce i potrzeba”

Wykładowczyni z SETU i inicjatorka przedsięwzięcia Irene McCormick zdradziła w rozmowie z The Washington Post, że inspiracją do stworzenia nowego kierunku była rozmowa z jej córką. Rozemocjonowana dziewczyna wyjaśniła wówczas mamie, że jedna z nowych studentek uczelni w Carlow jest popularną na TikToku influencerką (1,7 miliona obserwujących). Sytuacja miała uświadomić Irene McCormick, jak silne są sieciowe wpływy. Doprowadziło to do stworzenia letniego programu dla nastolatków zafascynowanych influencingiem.

- Wiedzieliśmy, że jest na to miejsce i potrzeba; musieliśmy tylko przekształcić kurs w tytuł licencjata i uzyskać jego ratyfikację – wyjaśniła wykładowczyni.

Zobacz także: Ta influencerka nie istnieje. Wirtualny robot zarabia krocie w sieci

Przyszli influencerzy zaczną studia. Start: wrzesień 2024

Wśród perspektyw zawodowych, które SETU wymienia w opisie kierunku na uczelnianej stronie internetowej, poza karierą influencera wskazuje się również kreację treści, dziennikarstwo, komunikację społeczną, media społecznościowe, marketing, grafikę i content management. Pierwszy rocznik rozpocznie studia we wrześniu 2024 roku. Irene McCormick twierdzi, że nie wie jeszcze, ilu potencjalnych zgłoszeń można się spodziewać.

Nie przegap
Szalone rzeczy, które gwiazdy zrobiły z miłości
10 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News