Obserwuj w Google News

To imię wraca do łask. Dziś wybiera je wielu rodziców

2 min. czytania
10.08.2023 13:56
Zareaguj Reakcja

To imię pochodzenia łacińskiego jest chętnie nadawane dzieciom przez rodziców. W 2022 r. otrzymało je aż 5095 maluchów. O czym mowa?

modne imię dla dziecka
fot. Shutterstock

Wybierając imię dla swojego dziecka jedni kierują się trendami, jeszcze inni nazywają swoje pociechy np. na cześć bliskich. Podjęcie konkretnej decyzji w tym przypadku nie jest łatwe, o czym przekonało się wielu rodziców. Tym bardziej że rankingi imion na przestrzeni czasu ulegają ciągłej zmianie.

Przykładowo według zestawienia z portalu dane.gov.pl najczęściej nadawanym imieniem żeńskim w 2022 roku było imię Zofia. Miejsce drugie należało do Zuzanny, a trzecie – Hanny. Tuż za podium uplasowało się z kolei imię Laura, które nadano aż 5095 razy. Co ciekawe w 2019 roku było dopiero na 14. miejscu. Dziś bez wątpienia można stwierdzić, że przeżywa swój renesans.

Redakcja poleca

Co oznacza imię Laura?

Laura to imię pochodzące z języka łacińskiego. Wywodzi się od słowa laur, oznaczającego wawrzyn. W starożytności wieniec laurowy uznawano za symbol chwały oraz zwycięstwa. Imieniny Laury możemy świętować kilka razy w roku. Najczęściej składamy jej życzenia 17 czerwca. Inne popularne daty to 3 września oraz 8 i 19 października.

Imię to brzmi równie pięknie również w innych językach. We Francji przybiera formę Laure, z kolei w Wielkiej Brytanii można spotkać się z wariantem – Lauren. Niektórzy używają również zdrobnień, np. Laureczka czy Laurunia. W świecie gwiazd można spotkać wiele osób o tym imieniu. Kojarzy się m.in. z amerykańską aktorką Laurą Dern. Nosi je również włoska piosenkarka - Laura Pausini.

Zobacz także: To imię biło kiedyś rekordy popularności. Teraz mało kto nazywa tak córkę

Jakie są osoby o tym imieniu?

Laura to osoba energiczna, której wszędzie jest pełno. Ze względu na swoje wesołe usposobienie cieszy się dużą sympatią otoczenia. Lubi otaczać się ludźmi i zawsze jest gotowa im pomóc, gdy są w potrzebie. Poza tym osoby o tym imieniu są pewne siebie i doskonale wiedzą, czego chcą od życia, krok po kroku realizując swoje cele zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Nie przegap
najbardziej popularne imiona w Polsce
6 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Lopolo