Obserwuj w Google News

Robisz tak podczas wizyty u ginekologa? Specjaliści: to zupełnie niepotrzebne

2 min. czytania
06.11.2023 14:04
Zareaguj Reakcja

Popularne w sieci lekarki zwróciły uwagę na kilka ważnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas wizyty u ginekologa. Dzięki temu taka konsultacja będzie znacznie mniej stresująca. O czym mowa?

Na co zwrócić uwagę podczas wizyty u ginekologa? Nagranie lekarek obiegło sieć
fot. Shutterstock/tiktok.com/OchsnerHealth

Wizyta u ginekologa nierzadko wzbudza u wielu kobiet lęk i poczucie zawstydzenia – tym bardziej, gdy udają się na nią pierwszy raz w życiu. Niektóre z nich często nie wiedzą, czego mogą się spodziewać po takiej konsultacji i wzdrygają się na samą myśl o tym, że będą musiały się poddać tak intymnemu badaniu.

Regularne wizyty u ginekologa są jednak koniecznością, aby na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia. Większość kobiet starannie przygotowuje się do takich wizyt, dbając m.in. o odpowiednią depilację narządów intymnych i nie tylko. Okazuje się, że wiele z takich czynności robimy zupełnie niepotrzebnie. Dwie specjalistki zdradziły, czym nie warto się przejmować podczas takiego badania.

Redakcja poleca

Idziesz do ginekologa? O tym możesz zapomnieć

Portal mirror.co.uk dotarł do nagrania dwóch lekarek, które wypowiedziały się na temat częstych zachowań kobiet u ginekologa. Zdaniem specjalistek wiele z nich niepotrzebnie martwi się podczas wizyty wyglądem swoich narządów intymnych. Według nich depilacja czy też jej brak nie ma dla lekarza żadnego znaczenia podczas badania. Poza tym ginekolożki poradziły kobietom, aby nie bały się przychodzić do lekarza w trakcie okresu, bowiem nie będzie to miało wpływu na przebieg wizyty.

W opublikowanym filmie dodały również, aby starać się przełamać swój wstyd i nie zatajać przed lekarzem różnych spraw: "Po trzecie – nigdy nie powinnaś się wstydzić. Porozmawiaj z nami o wszystkim. Uwierz mi, słyszeliśmy już wszystko(…)" - mówią. Specjalistki zwróciły też uwagę na inną kwestię, a mianowicie chowanie swojej bielizny. "Wiemy, że nosisz bieliznę, nie musisz jej przed nami ukrywać, więc nie martw się o to. Przestań ją składać i wkładać między koszulę a spodnie." - żartują. Podkreśliły również, że staranny pedicure nie jest wymagany przed taką wizytą: "Jesteśmy tutaj, żeby obejrzeć wasze pochwy. Nie interesują nas wasze stopy."

Zobacz także: Są po trzydziestce, nie chodzą do ginekologa. "Mam taką traumę"

Zaskakujące słowa ginekolożek. Internauci komentują

Film opublikowany przez lekarki spotkał się z dużym odzewem w sieci. Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Niektóre kobiety stwierdziły, że same często zachowują się w ten sposób: "Myślałam, że tylko ja wariuję na punkcie moich stóp! I golę nogi!", "Zawsze składam bieliznę i chowam się między ubraniami" - żartują internautki.

Część z nich podziękowała lekarkom za cenne wskazówki: "To takie pouczające. Zawsze mi mówiono, żebym nie przychodziła podczas okresu.", "Dzięki temu czuję się trochę lepiej. Pierwsza wizyta za kilka miesięcy" - dodaje inna użytkowniczka TikToka.

Nie przegap

Źródło: Radio ZET/mirror.co.uk