Obserwuj w Google News

Tiktokerka zmieniła swoje imię. Teraz nazywa się jak demon

2 min. czytania
17.11.2023 14:02
Zareaguj Reakcja

22-letnia tiktokerka nigdy nie lubiła swojego imienia. W końcu zebrała się na odwagę i postanowiła je zmienić. Nie miała jednak pojęcia, że przyjmuje imię demona. "Teraz mam wymówkę, kiedy robię złe rzeczy" - mówi influencerka.

Tiktokerka zmieniła swoje imię. Nie wiedziała, że tak nazywa się demon
fot. tiktok.com/@2leg1t

Przyszli rodzice stoją przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór imienia dla dziecka. Nie jest to wcale takie proste zadanie. Pary niekiedy dwoją się i troją, aby znaleźć imię, które ich pociecha będzie mogła dumnie nosić. Czasem jednak zdarza się, że wybrane przez rodziców imię nie przypada do gustu dziecku. Tak też było w przypadku pewnej tiktokerki. Jej historię jakiś czas temu opisał portal The Sun.

Redakcja poleca

22-latka zmieniła swoje imię. Nie wiedziała, że tak nazywa się demon

Lilimarie Ray aktywnie działa w mediach społecznościowych - jej konto na TikToku obserwuje ponad 30 tysięcy osób. Kobieta na swoim profilu dzieli się głównie urywkami z życia codziennego. Nierzadko publikuje też treści o charakterze humorystycznym.

Jakiś czas temu 22-letnia użytkowniczka platformy zdobyła się na szczere wyznanie. Zdradziła, że w 2021 roku zadecydowała się na zmianę swojego imienia. Wybór padł na Lilith May. Kobieta nie zdawała sobie sprawy z historii tego imienia. Kiedy wreszcie ją poznała, nie mogła uwierzyć.

"Rok temu zdecydowałam się legalnie zmienić swoje imię na Lilith, nie mając pojęcia, że oznacza demona. [...] Chociaż to mi się podoba. W końcu mam imię, które kocham i mam wymówkę, kiedy robię złe rzeczy" - napisała tiktokerka na nagraniu. "Czuję się dziś wyjątkowo wdzięczna za to, kim się staję, złą kobietą" - zażartowała na koniec. W komentarzach pod filmem kobieta dodała: "Przez "złe rzeczy" mam na myśli bycie niemiłą dla mężczyzn i nieprzejmowanie się facetami. Nie jestem okrutna, tylko pewna siebie".

Zobacz także:  To imię nadano w Polsce po raz pierwszy. Już wkrótce stanie się hitem?

Lilith w folklorze żydowskim to upiorzyca groźna dla kobiet w ciąży i niemowląt w pierwszych tygodniach ich życia. W niektórych kulturach Lilith uważana jest za żonę biblijnego Adama. Mówi się, że była pierwszym demonem.

Tiktokerka przyjęła imię demona. Internauci są podzieleni

Nagranie Lilith May obiegło media społecznościowe. Do tej pory wideo zostało obejrzane ponad milion razy. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci są podzieleni. "Nie ty czynisz ze swojego imienia całą swoją osobowość. Myślisz, że bycie złym jest czymś, z czego można być dumnym?" - napisał jeden z użytkowników TikToka. Inny dodał: "Tak bardzo podoba mi się to imię, że nazwę tak dziecko". 

"Lilith nie podporządkowała się Adamowi, została zesłana do piekła i stała się demonem. Lilith była i jest ikoną", "Lilith była feministką", "Lillith jest także matką wszystkich demonów", Przykro mi, że imię Lilith reprezentuje zło. To takie ładne imię" - czytamy w kolejnych komentarzach.

Źródło: Radio ZET/The Sun

Nie przegap
To wyjątkowe imiona dla dziewczynek
5 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Julia Pavaliuk