Tiktokerka nie chce gotować w domu. "Wyjście do restauracji wychodzi taniej"
Tiktokerka jest zaskoczona cenami w sklepach. Według niej jedzenie poza domem bardziej się opłaca.

Rosnące w ostatnim czasie koszty rachunków czy ceny żywności sprawiły, że wiele osób skrupulatniej zaczęło obliczać wszystkie wydatki domowe i szukać różnych możliwości na podreperowanie domowego budżetu. Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła zaoszczędzić trochę pieniędzy, rezygnując z zamawiania gotowego jedzenia. Poskarżyła się jednak na to, że samodzielne przyrządzanie posiłków każdego dnia jest wbrew pozorom sporym obciążeniem dla jej portfela.
Ceny żywności w sklepach ją zszokowały
Portal nypost.com dotarł do nagrania jeden z tiktokerek o imieniu Kesira. Jej profil o nazwie "babyyodafanaccount69" ma ponad 82 tysiące obserwujących. Kobieta podzieliła się z nimi swoim spostrzeżeniem dotyczącym gotowania w domu. Użytkowniczka platformy powiedziała, że udała się do sklepu spożywczego, by zakupić składniki potrzebne na obiad i przyrządzić posiłek samodzielnie w domu. Myślała, że dzięki temu nieco zaoszczędzi.
Kupiła stek, ryż, warzywa i jedną paczkę przypraw. Doszła jednak do pewnych wniosków. Po podliczeniu wszystkich produktów okazało się, że wydała aż dwa razy więcej, niż w przypadku, gdy zamawia gotowe już danie, które wystarcza jej na dwa posiłki.
Trik na oszczędzanie pieniędzy - powiedziała ironicznie w swoim nagraniu.
Zobacz także: Codziennie wrzucał drobniaki do słoika. Szybko zebrał majątek
Lawina komentarzy
Film tiktokerki spotkał się z dużym odzewem ze strony obserwujących. Okazało się, że wielu z nich ma podobny problem. Część internautów w pełni zgodziła się z jej opinią i przyznała, że gotowanie dla siebie samego generuje spore koszty i jest zwyczajnie nieopłacalne:
To jest takie prawdziwe. Gotowanie dla jednej osoby kosztuje bardzo dużo.Dodatkowo musisz poświęcić czas na zakupy, gotowanie i mycie naczyń. A ostatecznie nadal nie smakuje tak dobrze.Mam wrażenie, że gotowanie w domu to oszczędność pieniędzy tylko dla rodzin. Jeśli żywisz się tylko sam, w większości przypadków taniej jest jeść poza domem.
Niektóre osoby były jednak odmiennego zdania:
Ten argument doprowadza mnie do szału. Artykuły spożywcze kosztują więcej, ale prawdopodobnie wiele z zakupionych składników wystarczy na więcej niż ten konkretny posiłek.
Zobacz także: Poprosiła o kanapkę na wynos. Gdy otrzymała swoje zamówienie, była w szoku
RadioZET.pl/nypost.com