Obserwuj w Google News

Wy też myjecie choinkę przed ubraniem? To nagranie wywołało burzę

2 min. czytania
05.12.2023 08:47
Zareaguj Reakcja

Na ubieranie choinki czekamy cały rok. Zanim jednak przystroimy świąteczne drzewko bombkami i światełkami, warto je trochę odświeżyć (zwłaszcza jeśli mamy sztuczną choinkę). Pewna Tiktokerka pokazała, w jaki sposób myje choinkę. Internauci grzmią: to gruba przesada!

Czy trzeba czyścić choinkę przed ubraniem? Ciekawe nagranie
fot. Shutterstock

Święta coraz bliżej: niektórzy już teraz zaczęli pierwsze przygotowania. Poza kupnem prezentów wielu z nas planuje świąteczne porządki. Bardzo ważnym punktem jest ubieranie choinki… Czy choinkę przed ozdobieniem trzeba umyć? W sieci pojawiło się nagranie, które wywołało ciekawą dyskusję.

Tiktokerka, która prowadzi swój profil pod nazwą @rhema.br dzieli się z internautami różnymi radami, które mają ułatwić sprzątanie. Tym razem kobieta pokazała, w jaki sposób czyści świąteczne drzewko: zaczęła od rozbierania choinki kawałek po kawałku. Następnie spryskała gałązki detergentem i polała płynem do naczyń, po czym dokładnie wszystko zmyła.

Filmik pod tytułem "niepopularna opinia — musisz umyć świąteczne drzewko" został obejrzany na TikToku już przez 2,5 mln osób. Internauci zostawili pod nim… 5 tysięcy komentarzy. Opinie są skrajne: niektórzy twierdzą, że mycie choinki jest niezbędne, inni uważają, że to bezsensowne dokładanie sobie obowiązków.

Czy sztuczną choinkę trzeba czyścić przed udekorowaniem? Podpowiadamy

Chociaż nagranie pokazujące czyszczenie choinki wzbudziło różne reakcje, jest w nim wiele prawdy. Bez względu na to, czy planujemy ubrać żywą, czy sztuczną choinkę, warto zadbać o to, by była czysta. Jeśli kupujemy żywą choinkę, przed ubraniem powinniśmy dokładnie ją obejrzeć: wystarczy, że założymy rękawice i delikatnie sprawdzimy gałązki. Dzięki temu usuniemy suche igły, liście, połamane gałązki i… “lokatorów”. Pamiętajmy, że na żywej choince mogą znajdować się pająki czy owady.

W przypadku sztucznej choinki, która przez cały rok stała w szafie czy piwnicy, chodzi głównie o pozbycie się kurzu. Choinki wykonane z plastiku najlepiej czyścić w wannie czy pod prysznicem, używając płynu do mycia naczyń, tak jak pokazała Tiktokerka.

Nie przegap