Obserwuj w Google News

Teściowa zmieniła imię jej dziecka. Prawda wyszła na jaw dopiero po dwóch miesiącach

2 min. czytania
20.07.2023 10:55
Zareaguj Reakcja

Pewna para postanowiła dać swojemu synkowi na drugie imię Finley. Decyzja ta nie spodobała się jednak matce mężczyzny. Seniorka w porozumieniu z nim zmieniła imię wnuka. "Co do cholery jest nie tak z twoim mężem? Nie można mu ufać" - komentują internauci.

Teściowa zmieniła imię jej dziecka. Prawda wyszła na jaw dopiero po dwóch miesiącach
fot. Shutterstock

Wybór imienia dla dziecka to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją wszyscy przyszli rodzie. Nie jest to wcale proste zadanie. Szczególnie gdy coś do powiedzenia mają też inni członkowie rodziny. Jakiś czas temu przekonało się o tym pewne małżeństwo z Australii. Kobieta podzieliła się swoją historią na jednym z internetowych forów, a do jej wpisu dotarł portal New York Post.

Redakcja poleca

Teściowa zmieniła imię jej dziecka

Para jeszcze na długo przed porodem wybrała drugie imię dla swojego dziecka. Postanowiła nazwać go Finley. Chłopczyk przyszedł na świat zdrowy, ale kobieta zmagała się z komplikacjami po cesarskim cięciu. Musiała więc spędzić kilka tygodni w szpitalu. Gdy Australijka dochodziła do siebie w placówce, jej mąż zdecydował się na zmianę imienia ich pociechy na Finlay.

Okazało się, że na ten krok namówiła mężczyznę jego mama. Seniorka uważała, że pierwotne imię nie pasuje do jej wnuka. Jej zdaniem Finlay brzmi bardziej męsko. Ostatecznie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i kazała synowi zmienić pisownię.

Co ciekawe, młoda mama dopiero po dwóch miesiącach od porodu dowiedziała się, że jej pociecha ma na drugie imię Finlay. Prawda wyszła na jaw zupełnie przypadkiem, kiedy świeżo upieczona mama znalazła akt urodzenia. Okazało się, że mężczyzna ukrył dokument, ponieważ nie chciał denerwować żony. 

Zobacz także:  Teściowa niespodziewanie pojawiła się na sali porodowej. Chciała zmienić wnukowi imię

Co więcej, początkowo teściowa chciała również zmienić pierwsze imię noworodka. "Próbowała go przekonać (ojca dziecka - przyp. red.), by dał naszemu synowi imię, którego bardzo nienawidziłam. Mówiła, że wścieknę się, ale mi przejdzie" - zdradziła Australijka, cytowana przez portal New York Post. W tym wypadku jednak mężczyzna nie dał się zmanipulować. Teraz para planuje zmienić drugie imię dziecka na Finley.

Zachowanie mężczyzny zszokowało internautów. "Musisz uważać"

Wpis mieszkanki Australii spotkał się z żywą reakcją internautów. Użytkownicy forum są zszokowani zachowaniem mężczyzny. "Co do cholery jest nie tak z twoim mężem? Nie można mu ufać" - napisała jedna z kobiet. Inna dodała: "Zdradził cię, gdy wracałaś do zdrowia. Po jednej rozmowie telefonicznej stanął po stronie swojej matki, okłamywał cię przez miesiące. Musisz uważać na tego człowieka".

Zobacz także:  Żłobek postanowił zmienić imię jej dziecku. Personel twierdzi, że poprzednie było zbyt trudne

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan po rozwodzie razem wychowują synów
9 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

RadioZET.pl