Obserwuj w Google News

Wystarczy 20 minut dziennie. Dzięki temu łatwiej zrealizujesz noworoczne postanowienia

2 min. czytania
16.01.2023 15:48
Zareaguj Reakcja

Zdaniem ekspertów już 20 minut dziennie może wystarczyć, aby znacznie poprawić swoje samopoczucie czy relacje innymi ludźmi. Jedyne, co musisz zrobić, to zastosować te trzy proste triki.

Szczęśliwa kobieta
fot. Shutterstock

Wraz z nadejściem nowego roku często stawiamy sobie za cel zmianę swojego dotychczasowego życia. Staramy się bardziej dbać o nasze zdrowie, patrzeć z optymizmem na większość spraw czy polepszyć kontakty towarzyskie. Poprawa tych trzech aspektów jest łatwiejsza, niż myślisz. Jak podaje portal thenationalnews.com istnieją proste metody, które mogą ci w tym pomóc.

Redakcja poleca

Dla lepszego zdrowia

Aby cieszyć się dobrym samopoczuciem od samego rana, warto zadbać każdego dnia o odpowiednią ekspozycję na słońce. Najlepiej zrobić to od razu po przebudzeniu.

Wyjdź na zewnątrz, najlepiej bez okularów przeciwsłonecznych - jeśli możesz to zrobić bezpiecznie, nawet gdy jest pochmurno. Przez tę chmurę przechodzi więcej fotonów niż z bardzo jasnej żarówki w pomieszczeniu. Rób to przez co najmniej dwie minuty (...) - podkreśla amerykański neurobiolog dr Andrew Huberman.

Zdaniem eksperta taka dawka promieni słonecznych wpływa pozytywnie na wiele procesów w naszym organizmie. Wspomaga m.in. pracę układu nerwowego i hormonalnego oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznych.  

Zobacz także: Trudno ci wytrwać w noworocznych postanowieniach? Sprawdź, dlaczego tak się dzieje  

Na szczęście

Pomocne w osiąganiu noworocznych postanowień może być prowadzenie dziennika. To ułatwi nam lepsze poznanie swoich mocnych i słabych stron.

Jeśli chcesz poprawić swoje życie i być szczęśliwszym, musisz zacząć od poznania samego siebie. Odpowiadając na fundamentalne pytania, dotyczące tego, co oznacza dla ciebie prawdziwe szczęście, staje się o wiele bardziej jasne i osiągalne to, nad czym powinieneś pracować - powiedział w rozmowie z The National Darius Foroux.

Zapisuj w swoim notatniku różne pytania, które przyjdą ci do głowy, np. czego oczekujesz czy w jakich sytuacjach czujesz się dobrze. Wystarczy 15 minut dziennie, aby lepiej zrozumieć siebie samego. To może ci pomóc w rozwiązaniu wielu osobistych problemów.

Dla poprawy relacji

Jeżeli chcesz poprawić swoje relacje z innymi, wypróbuj tę poranną lub wieczorną rutynę, która zajmie ci nie więcej niż 3 minuty. Wystarczy, abyś codziennie myślał o tym, za co jesteś wdzięczny w swoim związku, co układa się w nim dobrze itp.

Nie musi to nawet mieć związku z twoim partnerem, może dotyczyć wszystkiego w życiu, co jesteśmy skłonni postrzegać negatywnie - mówi Nicola Beer, trenerka ds. relacji.

Koncentrując się na dobrych zamiast negatywnych stronach, łatwiej będzie nam pozytywnie spojrzeć nie tylko na dotychczasowe relacje, ale i inne aspekty swojego życia.

Zobacz także: W jaki sposób dobieramy się w pary? Naukowcy publikują rewolucyjne wnioski nowych badań

RadioZet.pl/thenationalnews.com