Obserwuj w Google News

Ta kobieta ma największe stopy na świecie. Amerykanka zmaga się z ogromnym problemem

2 min. czytania
13.01.2023 11:48
Zareaguj Reakcja

Tanya Herbert trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako posiadaczka największych stóp wśród kobiet na całym świecie. Amerykanka ma rozmiar 53 i jak przyznaje, bardzo trudno znaleźć jej odpowiednie dla siebie obuwie. Nie ukrywa, że przez większość swojego życia mogła nosić wyłącznie męskie buty.

Tanya Herbert ma największe stopy na świecie
fot. instagram.com/tlherbert

W Księdze Rekordów Guinnessa znajdziemy osiągnięcia ludzi w przeróżnych dziedzinach życia. Nie tak dawno pisaliśmy o Samanthie Ramsdell, która ma największe usta na świecie - mają one aż 6,52 cm wysokości (odległość między krawędziami zębów, gdy jej usta są najszerzej otwarte) oraz 10 cm szerokości (mierzona od kącika do kącika). Obecnie kobieta w pełni akceptuje swój wygląd, ale otwarcie przyznaje, że w dzieciństwie szeroki uśmiech był jej ogromnym kompleksem. Ostatnio głośno zrobiło się też o Tanyi Herbert. Amerykanka ma największe stopy wśród kobiet na całym świecie. 

Redakcja poleca

Tanya Herbert ma największe stopy na świecie

Tanya Herbert mieszka w Houston w Teksasie. Kobieta zasłynęła za sprawą swoich ogromnych stóp - prawa mierzy 33,1 cm, zaś lewa jest nieco krótsza i jej długość wynosi 32,5 cm. Amerykanka, z powodu swoich wymiarów, zmaga się z ogromnymi problemami. Przede wszystkim trudno jej znaleźć odpowiednie dla siebie buty. Ma rozmiar 53, dlatego jedyną możliwością są zakupy internetowe.

Herbert otwarcie też przyznaje, że przez większość swojego życia mogła nosić wyłącznie męskie obuwie. Było to dla niej problematyczne przede wszystkim w czasach szkolnych. 

Zawsze nosiłam tenisówki lub męskie mokasyny. Nie są to zbyt urocze buty i nie pasowały mi, kiedy ubierałam się elegancko do szkoły - mówi kobieta, cytowana przez portal guinnessworldrecords.com.

Sytuacja nieco się zmieniła wraz z rozwojem mediów społecznościowych. Amerykance udało się nawiązać kontakt z innymi kobietami borykającymi się z tym samym problemem. Obecnie szukają one sposobu na stworzenie własnych butów. Tanya ma też nadzieję, że jej historia zachęci firmy produkujące obuwie do oferowania większych rozmiarów produktów, które będą ładnie wyglądać, a przy tym będą przystępne cenowo.

Zobacz także:  Pokazywała swoje zmagania z trądzikiem. TikTok uznał, że filmy 16-latki są makabryczne i usunął jej konto

Bycie rekordzistką świata może otworzyć wiele drzwi. Chcę zmienić przemysł obuwniczy - wyznała kobieta.

Mężczyźni pytają ją, czy wyśle im zdjęcie swoich stóp

Tanya ma ogromne wsparcie wśród internautów. Zdradziła przy okazji, że nierzadko otrzymuje też wiadomości od fetyszystów stóp. Herbert jednak je ignoruje, a zamiast tego skupia się na pozytywnych aspektach prowadzenia swojego konta w mediach społecznościowych.

5% mężczyzn, którzy mnie obserwują, wysyłają mi dziwne wiadomości z pytaniem, czy sprzedałabym im zdjęcia moich stóp - mówi Amerykanka.

Warto też podkreślić, że nie tylko stopy Tanyi są długie. Amerykanka ma trochę ponad 210 cm wzrostu. Oznacza to, że do bycia najwyższą kobietą na świecie brakuje jej zaledwie około 5 cm. Obecnie rekord ten należy do Rumejsy Gelgi z Turcji. 

Zobacz także:  Ta kobieta schudła ponad 45 kg. Teraz zdradziła, jak udało jej się to zrobić

Oglądaj

RadioZET.pl/guinnessworldrecords.com/kobieta.gazeta.pl