Obserwuj w Google News

Tak 8-latka poszła do komunii. Na głowie miała koronę, a w ręce berło

2 min. czytania
06.04.2023 10:39
Zareaguj Reakcja

Do sieci trafiło kontrowersyjne nagranie przedstawiające ośmioletnią dziewczynkę podczas jej pierwszej komunii. Dziecko wystąpiło w pełnym makijażu i sukni balowej. "Wygląda jak dorosła kobieta" - komentują internauci.

Tak 8-latka poszła do komunii. Na głowie miała koronę, a w ręce berło
fot. tiktok.com/@ellabliss83

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziny. W tym dniu tradycyjnie kilkulatkowie zakładają białe, odświętne stroje. Chłopcy najczęściej stawiają na alby lub garnitury, zaś dziewczynki na proste sukienki.

Ale nie zawsze tak jest. Czasem małe dziewczynki, i to za aprobatą rodziców, zakładają na komunię bogato zdobione suknie balowe, które przypominają ślubne kreacje. Tak też było w przypadku tej ośmiolatki. Strój dziecka wzbudził ogromne kontrowersje.

Redakcja poleca

Tak 8-latka poszła do komunii. Na głowie miała koronę, a w ręce berło

Pewna użytkowniczka TikToka opublikowała na swoim profilu krótkie nagranie przedstawiające ośmioletnią dziewczynkę chwilę przed jej pierwszą komunią. Do tego wideo dotarła Wirtualna Polska Kobieta. Dziecko ma na sobie białą, niezwykle okazałą suknię. Kreacja jest olbrzymia i ma liczne zdobienia.

Dziewczynka przypomina w niej pannę młodą albo małą księżniczkę. Szczególnie że głowę ośmiolatki zdobią srebrna korona i długi welon. Ale to nie wszystko. Dziecko trzyma też w ręce diamentowe berło.

Uwagę zwraca jednak nie tylko strój kilkulatki, ale również jej makijaż. Dziewczynka ma mocno pomalowane oczy i podkreślone brwi. Doczepiono jej nawet sztuczne rzęsy. To wszystko sprawia, że bohaterka nagrania wygląda na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości. 

Zobacz także:  Ludzie biorą ją za dziecko, a tak naprawdę ma 20 lat. "Czuję się wyjątkowa"

Internauci komentują: "Nie wygląda na ośmiolatkę"

Nagranie opublikowane na TikToku obiegło sieć i stało się viralem. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci są podzieleni. Niektórzy stwierdzili, że pełen makijaż na komunię to gruba przesada, a sukienka dziewczynki przypomina raczej ślubną kreację. Inni natomiast napisali, że kilkulatka wygląda wspaniale i to jej sprawa, co zakłada do kościoła.

Zobacz także:  Ksiądz chciał pobłogosławić dziecko. Takiej reakcji nikt się nie spodziewał 

Nie wygląda na ośmiolatkę.
 
Nie rozumiem rodziców, którzy robią z córek małe panny młode. To jest po prostu złe i kompletnie nie na miejscu.
 
Sukienka jest w porządku, ale makijaż jest zdecydowanie za mocny.
 
Wygląda przepięknie - brzmią komentarze.

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl