Obserwuj w Google News

Ta zabawka zawiera niebezpieczne elementy. Może skończyć się katastrofą

2 min. czytania
03.11.2023 15:55
Zareaguj Reakcja

Każdą zabawkę, którą dajemy dziecku, powinniśmy bardzo dokładnie sprawdzić. Produkt, który ma drobne elementy, w rękach malucha staje się niebezpieczny. Tiktokerka ostrzegła rodziców przed popularną i z pozoru niegroźną zabawką. Zaznaczyła, że nigdy nie daje jej swoim pociechom. Zdradziła powód takiej decyzji.

Ta zabawka zawiera niebezpieczne elementy
fot. Pawel Wodzynski/East News

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego dziecko było bezpieczne. Odpowiedzialny opiekun wie, że należy nadzorować malucha w trakcie zabawy. Warto także dokładnie sprawdzać, czym się bawi i czy używa zabawek tak, jak powinien. Niektóre przedmioty w rękach dziecka są „tykającą bombą”. Popularna influencerka zwróciła uwagę internautów na jeden z takich artykułów. Jej zdaniem z pozoru niewinna, plastikowa zabawka, może stać się przyczyną tragedii.

Tiktokerka ostrzega rodziców. Chodzi o popularne zabawki

W ostatnim czasie szczególną popularnością wśród maluchów cieszą się tzw. balony wodne. To tanie zabawki. Silikonowe bomby wodne mają sprawiać, że zabawa na świeżym powietrzu będzie dla maluchów jeszcze przyjemniejsza niż dotychczas. Kolorowe kulki można wielokrotnie napełniać wodą. Po uderzeniu nimi np. o podłogę zabawnie się rozpryskują, jednocześnie wywołując na twarzach maluchów szerokie uśmiechy. Czy bomby wodne są jednak w pełni bezpieczne?

Może wydarzyć się katastrofa. Uważaj na takie zabawki

Tiny Hearts jest niezwykle aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych i mamą. Przez lata pracowała jako ratowniczka medyczna – doskonale wie, jak niebezpieczne potrafią być dla maluchów niewielkie przedmioty. Wraz z siostrą za pośrednictwem TikToka edukują rodziców, tłumacząc jak zadbać o bezpieczeństwo pociech. Profil sióstr cieszy się dużą popularnością – obserwuje go ponad  590 tys. użytkowników popularnej platformy.

Zobacz również:  Mama rozcięła plastikową zabawkę dziecka. Obrzydliwe, co znalazła w środku

Na profilu sióstr niedawno pojawił się film, który zaszokował rodziców. Influencerki zaznaczyły, że silikonowe bomby wodne nie zawsze są bezpieczne dla dzieci. Pokazały zabawkę, która łączy się ze sobą dzięki maleńkim magnesom. Zwróciły uwagę, że części te nie są przymocowane w odpowiedni sposób. Dziecko z łatwością mogłoby je więc wyciągnąć w trakcie zabawy.

Redakcja poleca

Tiny Hearts zauważyła, że ewentualne połknięcie maleńkich magnesów mogłoby spowodować tragedię. „Magnesy mogą łączyć się ze sobą przez ściany jelit. I przebić je lub spowodować blokady" – zaznaczyła autorka filmiku i poleciła rodzicom, by dokładnie sprawdzali zabawki, zanim podarują je pociechom.

Nie przegap