Obserwuj w Google News

Syndrom wypalenia randkowego to powszechne zjawisko. Na czym polega i jak mu zaradzić?

2 min. czytania
19.05.2022 13:26
Zareaguj Reakcja

Ludzie coraz częściej szukają miłości przez internet. Problem polega jednak na tym, że nie wiedzą, kogo spotkają, co często kończy się w opłakany sposób.

Syndrom wypalenia randkowego dotyka coraz więcej osób. Jak mu zaradzić?
fot. Shutterstock

Aplikacje randkowe dają nam możliwość znalezienia drugiej połówki. Zanim jednak uda nam się trafić na idealnego kandydata, może nas czekać prawdziwe pasmo randkowych porażek. To może natomiast skończyć się syndromem wypalenia randkowego, co przytrafia się coraz szerszej grupie osób randkujących przez internet. Czym dokładnie jest ta przypadłość, skąd się bierze i jak jej zaradzić? 

Zobacz także:  Niezręczne momenty na pierwszych randkach. Tym stresujemy się najbardziej

Syndrom wypalenia randkowego - co to takiego?

Randki przez internet kojarzą się z różnymi nieprzyjemnymi sytuacjami podczas samych spotkań. Możemy bowiem trafić na osobę, która zupełnie nie przypomina tej kreowanej przez siebie w sieci. Zdarza się też, że algorytm aplikacji randkowych zawodzi i... nasze oczekiwania zupełnie nie pokrywają się z rzeczywistością.

Redakcja poleca

Portal randkowy Badoo donosi, że aż 76% singli doznało tzw. syndromu wypalenia randkowego. Jest to przypadłość spowodowana randkami z osobami, które oczekiwały od tych spotkań czegoś zupełnie innego. Według badania przeprowadzonego przez portal, aż 4 relacje zawarte w ubiegłym roku, zakończyły się fiaskiem z powodu odmiennych intencji randkowiczów.

Jak się okazuje, problem leży w jednej rzeczy. Ludzie po prostu nie podają na samym początku swoich intencji związanych z randką. Natomiast aż 44% badanych wolałoby wiedzieć, czego oczekiwać po takim spotkaniu. 

Zobacz także:  Opowiedział o najgorszej randce w swoim życiu. Nie uwierzycie, kto pojawił się w restauracji

Syndrom wypalenia randkowego dotyka coraz więcej osób. Jak mu zaradzić?

Specjaliści z Badoo uważają, że jasne określenie oczekiwań randkowych może pomóc singlom w trafianiu na udane randki. Za tym natomiast idzie stworzenie głębszej relacji i mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia syndromu wypalenia randkowego. 

Właśnie dlatego w tej aplikacji randkowej pojawiła się możliwość oznaczania intencji użytkowników. To sprawi, że ich randki doskonale będą wiedziały, na co zwracać uwagę podczas spotkania. Będzie też znacznie mniej niedopasowanych par. 

Zobacz także:  Mikrorandki to nowy trend wśród zakochanych

Najgorsze randki w wykonaniu gwiazd. Nie wspominają ich dobrze
8 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: materiały prasowe/Badoo