Obserwuj w Google News

Sprząta mieszkania studentów. Zdradziła, którzy najbardziej bałaganią

2 min. czytania
18.08.2023 13:33
Zareaguj Reakcja

Wiele osób podczas studiów zaznaje swobody – pierwszy raz nie mieszkając razem z rodzicami. Okazuje się, że nie wszyscy potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Justyna Arciszewska założycielka "Pogotowia sprzątającego" często odwiedza mieszkania studentów. – Wiem, że jak wejdę, to nigdy się nie zawiodę – zaznaczyła w jednym z filmów na TikToku.

Sprząta mieszkania studentów
fot. shutterstock_Daria Voronchuk

Justyna Arciszewska jest właścicielką doskonale prosperującej firmy sprzątającej. Kulisy swojej pracy pokazuje na TikToku. W krótkich filmach ujawnia, jak wyglądają mieszkania i domy, w których przywraca czystość. Profil "Pogotowie sprzątające" cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników popularnej aplikacji.

Pokazała, jak wygląda mieszkanie typowych studentów. Internauci złapali się za głowę

W jednym z filmów Justyna Arciszewska zdradziła, że często zdarza się jej sprzątać mieszkania, w których na co dzień funkcjonują studenci. Zaznaczyła, że takie przestrzenie bywają bardzo zagracone i zaśmiecone. – Nic mnie tak nie cieszy, jak sprzątanie u studentów. To jest ten rodzaj sprzątania, kiedy ja wiem, że jak wejdę, to nigdy się nie zawiodę, a materiału będę miała na kolejne cztery, albo pięć filmów – powiedziała.

– W tego rodzaju mieszkaniach zazwyczaj nie sprząta nikt, bo metodą spychologii pokój numer jeden zwala na pokój numer dwa, a pokój numer dwa na numer trzy… – podsumowała Justyna Arciszewska z "Pogotowia Sprzątającego".

Zobacz również:  Pokazała, jak wygląda mieszkanie osoby nadużywającej alkohol. Zaapelowała do internautów

Na nagraniu, które udostępniła w sieci właścicielka firmy sprzątającej widać, że mieszkanie studentów rzeczywiście było bardzo zaniedbane. Na półkach zalegała gruba warstwa kurzu. Kuchnia i łazienka również były w opłakanym stanie. Justyna Arciszewska wyznała jednak, że tego typu zlecenia nie są dla niej problemem.

– Osobiście wolę sprzątać mieszkania w takim stanie niż czyste, zadbane, w których tak naprawdę nie mamy co robić, a trzeba i tak zrobić wszystko. Wtedy nie widać tego efektu – podkreśliła. I dodała: – Tu przynajmniej mamy efekt gwarantowany.

Redakcja poleca

To ci studenci najczęściej mieszkają pośród brudu

Autorka nagrania podzieliła się także z użytkownikami aplikacji pewnym spostrzeżeniem. Zaznaczyła, że już wiele razy przywracała porządek w mieszkaniach studentów. Zdaniem ekspertki niektórzy bałaganią znacznie bardziej niż pozostali. – Poczyniłam kiedyś pewne statystyki – zaznaczyła Justyna Arciszewska. Dodała, że z jej obserwacji wynika, że to studenci kierunków medycznych sprzątają zdecydowanie najrzadziej.

Soda oczyszczona
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock