Obserwuj w Google News

Śni ci się osoba zmarła? Ksiądz mówi, co to oznacza

2 min. czytania
18.09.2023 10:27
Zareaguj Reakcja

Pewnie nieraz zdarzyło ci się zobaczyć we śnie zmarłego. Czy to znak, że osoba, która niedawno pożegnała się z życiem, prosi o modlitwę? Powinniśmy przejąć się takim snem, czy może zbagatelizować go i nie przywiązywać do niego większej uwagi? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć ks. Piotr Jarosiewicz – duchowny doskonale znany wszystkim użytkownikom TikToka.

We śnie zobaczyłeś zmarłego
fot. shutterstock_JuditaJu

Sny potrafią wpłynąć na to, jak się czujemy. Gdy śni się nam coś przyjemnego, budzimy się wypoczęci i zadowoleni. Koszmary negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Do snów, które najczęściej określamy jako przerażające, należą także te, w których ukazuje się nam zmarły.

Osoby, którym przyśni się zmarły, często sprawdzają znaczenie takiej wizji w sennikach. Najczęściej możemy znaleźć w nich informację, że sen z osobą zmarłą w roli głównej jest ostrzeżeniem przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Niektórzy wierzą, że ukazując się we śnie, osoba zmarła chce przesłać nam wiadomość z zaświatów – na przykład prosić nas o modlitwę. Czy to może być prawda?

We śnie zobaczyłeś zmarłego? Ksiądz mówi, jak powinieneś się zachować

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z najbardziej znanych w sieci duchownych. Kapłan aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na TikToku jego konto obserwuje już prawie 290 tys. użytkowników platformy. Liczba ta systematycznie rośnie, ponieważ kapłan regularnie dzieli się z obserwatorami ciekawymi treściami. Często odpowiada na pytania nurtujące internautów, udziela im porad i wskazówek, analizuje również bieżące wydarzenia z perspektywy moralności chrześcijańskiej.

Redakcja poleca

Jeden z obserwatorów ks. Piotra Jarosiewicza zapytał go, czy jeśli zmarła osoba z rodziny śni się nam kilka godzin po śmierci to znak, że prosi ona o modlitwę. Kapłan pośpieszył z odpowiedzią. – Bóg dopuszcza czasami duszę do tego, żeby one się ukazywały w różnorakiej postaci – zaznaczył i odczytał odpowiedni fragment Pisma Świętego, który potwierdził te słowa.

Zobacz również:  Zapytała księdza o pewien przesąd. Duchowny nie wytrzymał. "Jest straszny"

– Pismo Święte podpowiada nam, że modlitwa za zmarłych, komunia święta, msze, odpust cząstkowy lub odpust zupełny, post w piątek to są wszystko rzeczywistości, które pomagają zmarłym na drodze do stanięcia przed Bogiem w niebie. Jeśli Bóg dopuszcza, żeby zmarli przychodzi do nas, to my z jego dopustu, na tyle ile możemy, pomagajmy. Na tyle, ile jesteśmy w stanie, pomagajmy tym duszom zmarłym – zaznaczył ks. Piotr Jarosiewicz.