Obserwuj w Google News

Czy udany ślub w czasach pandemii jest możliwy? 5 pomysłów, co zrobić zamiast wesela

3 min. czytania
25.01.2021 15:33
Zareaguj Reakcja

Pandemia koronawirusa i obostrzenia sparaliżowały branżę weselną oraz pary młode. Czy ślub mimo tego może być udany? Podpowiadamy, jak świętować bez wesela.

Para młoda całuje się po ślubie
fot. Shutterstock

Ślub to niezwykle ważny moment w życiu wszystkich zakochanych, którzy się na niego decydują. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że dla wielu par młodych radosne oczekiwanie na uroczystość zmieniło się w koszmar. Nerwy związane z przekładaniem ceremonii lub całkowitym jej odwoływaniem znają niemal wszystkie "covidowe pary młode". Obecne zasady nie pozwalają na organizację wesela, w związku z czym można wziąć sam ślub i to też z dodatkowymi obostrzeniami. Czy to znaczy, że trzeba się załamać? Pamiętajcie, że to wasz moment i tylko od was zależy, jak będziecie go wspominać. Podpowiadamy, jak świętować dzień ślubu, gdy nie można zorganizować wesela.

Zobacz także: Jak śluby i wesela będą wyglądać po pandemii? Te 3 zmiany są nieuniknione

Ślub w czasach koronawirusa: pomysły na świętowanie bez wesela

Być może to zabrzmi banalnie, ale najważniejsze jest wasze podejście do sprawy. Możecie oczywiście rozpaczać i zastanawiać się, dlaczego coś takiego przytrafiło się akurat wam. Są jednak również sposoby na to, żeby cieszyć się z całej tej, choć na pewno przykrej, sytuacji. 

Redakcja poleca

Pamiętajcie, że nikt nie będzie miał takich wspomnień ze ślubu jak wy. Nikt poza "covidowymi parami młodymi" nie może świętować np. rocznicy odwołanego wesela. Być może to naciągane plusy, ale we wszystkim da się dostrzec dobrą stronę.

Również w ślubie bez wesela można znaleźć coś pozytywnego. Możecie bowiem na swój, wyjątkowy sposób, świętować ten dzień. Być może nawet bardziej skupiając się na sobie samych. A przecież to wy jesteście najważniejsi w tym dniu, prawda?

Podpowiadamy 5 pomysłów na świętowanie ślubu bez wesela. Być może któryś z nich spodoba wam się na tyle, że po latach będziecie wspominać ten dzień ze śmiechem na ustach, choć nie obchodziliście go w gronie rodziny i przyjaciół. 

1. Weźcie ślub, a w innym terminie zorganizujcie imprezę

To jeden z najpopularniejszych pomysłów par młodych, które organizują swoje śluby w okresie pandemii koronawirusa. Według aktualnych obostrzeń do kościoła możecie zaprosić 1 osobę na 15 metrów kwadratowych powierzchni. To znaczy, że w większych świątyniach podczas uroczystości mogą być obecni wasi najbliżsi. Jeżeli natomiast chcecie celebrować ten dzień z przyjaciółmi, zawsze możecie w "normalnych czasach" zorganizować imprezę. Co się odwlecze, to nie uciecze, a przynajmniej wszyscy dłużej będziecie świętować "wasz dzień". 

2. Wyjedźcie gdzieś tylko we dwoje

Brak wesela może sprawić, że więcej pieniędzy zostanie w waszych kieszeniach. A to oznacza, że możecie za to wybrać się w podróż poślubną życia. Zastanówcie się, dokąd najbardziej chcielibyście się udać. Do niektórych miejsc już dziś możecie polecieć, z innymi lepiej się wstrzymać, ale to z pewnością zrekompensuje wam brak imprezy. 

Zobacz także: Planujesz podróż poślubną? Te kierunki przyniosą ci szczęście w małżeństwie 

3. Zorganizujcie transmisję ze ślubu online

W związku z koronawirusem nie wszyscy mogą być obecni na waszej ceremonii. Jeżeli zależy wam, żeby babcia lub starsza ciocia była obecna na ślubie, a martwicie się o jej zdrowie, zorganizujcie transmisję online. Dzięki temu bliscy będą mogli, chociaż w taki sposób zobaczyć was przy ołtarzu. To duże ułatwienie również dla par, które biorą ślub cywilny. W urzędzie aktualnie może bowiem przebywać maksymalnie 5 osób. 

4. Zróbcie sobie wymarzoną sesję ślubną (albo nawet dwie)

Fotografowie obecnie w pakietach mają reportaże z wesel, a do tego sesję ślubną. Być może, zamiast obfotografowania imprezy, artysta zrobi wam dodatkową sesję lub plener w dniu ślubu? Warto też zainwestować pieniądze zaoszczędzone na weselu i wybrać droższego, ale jednocześnie lepszego fotografa. Wspomnienia wspomnieniami, ale to właśnie zdjęcia będą pamiątką na całe życie dla was, waszych dzieci i wnuków. 

5. Nagrajcie film na pamiątkę

Możecie też pobudzić swoją wyobraźnię i nagrać wyjątkowy film na pamiątkę, zgodny z waszymi charakterami. To może być szalone nagranie lub sentymentalne - wszystko zależy od was. To takie połączenie filmu dla rodziców z teledyskiem weselnym. Dzięki temu przeżyjecie wspaniałą przygodę podczas nagrywania i będziecie mogli wyżyć się kreatywnie zamiast organizowania wesela. 

Zobacz także: Te gwiazdy wzięły ślub w 2020 roku. Pandemia nie popsuła im weselnych planów

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.  

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością. Panny młode chcą mieć identyczne!