Obserwuj w Google News

Słowa pani Henryki poruszyły miliony Polaków. Teraz reaguje McDonald’s

2 min. czytania
13.11.2023 14:49
Zareaguj Reakcja

Kilka dni temu pani Henryka została zaczepiona na ulicy przez reportera redakcji Goniec i poproszona o ocenę Burgera Drwala, który sezonowo dostępny jest w ofercie restauracji McDonald's. Kobieta przyznała wówczas, że kanapka bardzo jej smakuje, jednak nie może sobie na nią pozwolić ze względów finansowych. Słowa emerytowanej nauczycielki poruszyły internautów. Okazuje się, że historia pani Henryki dotarła również do przedstawicieli McDonald's.

Słowa pani Henryki poruszyły miliony Polaków
fot. X@goniec.pl/shutterstock

Burger Drwala co roku dostępny jest w sezonowej ofercie restauracji McDonald's. Cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i zawsze robi furorę. Reporter redakcji Goniec postanowił zapytać przypadkowych mieszkańców Warszawy, co myślą o kanapce. Dziennikarz zaczepił między innymi panią Henrykę. Wypowiedź seniorki wzruszyła miliony internautów.

Seniorka opowiedziała swoją historię. Jej słowa wzruszyły internautów do łez

Kobieta przyznała, że Burger Drwala bardzo jej smakuje i podziękowała redaktorowi za możliwość skosztowania kanapki. Podkreśliła, że na co dzień nie stać ją na takie przysmaki, jest bowiem emerytowaną nauczycielką i żyje wyjątkowo skromnie. „Mam nauczycielską emeryturę, która wynosi 2200 złotych. To jest bardzo mało. Opiekuję się ciężko chorym synem” – zaznaczyła.

Zobacz również:  Nagrała swojego sąsiada. Ten widok poruszył internautów. "Bardzo wzruszające"

Pani Henryka wyznała, że tuż po zakończeniu pracy zawodowej, pożegnała męża. By przetrwać, musiała wówczas rozpocząć pracę dorywczą. „Nie mam nikogo do pomocy” – podkreśliła. Nagranie wzruszyło internautów i szybko stało się viralem. W komentarzach użytkownicy mediów społecznościowych życzyli emerytowanej nauczycielce wszelkiej pomyślności. Zaznaczali, że trzymają za nią kciuki.

Pani Henryka nie spodziewała się takiej reakcji ludzi. Teraz reaguje McDonald’s

Niedługo po publikacji nagrania w sieci pojawiła się zbiórka zorganizowana z myślą o pani Henryce oraz jej chorym synu. Pomoc kobiecie zaoferował także między innymi poseł Nowej Lewicy Łukasz Litewka. Portal o2.pl postanowił skontaktować się z kolei z biurem prasowym sieci restauracji McDonald's. Redakcja w e-mailu zapytała o to, czy McDonald's zamierza podjąć jakieś działanie. Dziennikarze szybko otrzymali odpowiedź.

Redakcja poleca

„Szanowny Panie Redaktorze, dziękuję za wiadomość. Widzieliśmy materiał. Jesteśmy poruszeni historią. Kierowniczka jednej z naszych restauracji skontaktowała się z Panią Henią, zapraszając ją do McDonald's. Mamy nadzieję, że pani Henia niebawem spotka się z nami” – odpowiedziała redakcji o2.pl Katarzyna Kucisz-Rosłoń, Impact Manager firmy McDonald’s Polska.

Źródło: Radio ZET/Goniec/o2

Nie przegap