Obserwuj w Google News

Słoneczko z „Teletubisiów” jest w ciąży. 28-latka pokazała zdjęcie USG

3 min. czytania
13.10.2023 12:54
Zareaguj Reakcja

Kultowy serial animowany „Teletubisie” do dziś posiada silną pozycję w świecie współczesnej kultury popularnej. Jednym z jego najpopularniejszych elementów jest słońce w postaci śmiejącego się małego dziecka. Kilkumiesięczna aktorka odgrywająca tę rolę nie zatrzymała czasu tak, jak na ekranie - jest obecnie dorosłą kobietą. Zamieszczona na jej Instagramie informacja o ciąży błyskawicznie rozniosła się po anglojęzycznych portalach internetowych.

Słoneczko z „Teletubisiów” jest w ciąży. 28-latka pokazała zdjęcie USG
fot. Teletubbies - WildBrain/YouTube, @j.smith_1995/Instagram

Brytyjski serial dla dzieci „Teletubisie” ujrzał światło dzienne w latach 90. Po zakończeniu serii w 2001 roku emisja była wznawiana jeszcze dwukrotnie, a postaci o kolorowym futerku i antenach na głowie podbiły serca kolejnych pokoleń. Powracającym w serii elementem było tzw. sun babySłoneczko, które na początku odcinka się budziło, a na końcu zasypiało, sygnalizując tym samym pory dnia. Rolę powierzono zaledwie dziewięciomiesięcznej wówczas Jess Smith. Dziewczynka trafiła na nagrania dzięki położnej, która zauważyła ją podczas rutynowych badań i zapytała rodziców, czy może przekazać kontakt znajomej firmie produkcyjnej.

Dziś Słoneczko z „Teletubisiów” ma 28 lat i wraz z partnerem czeka na przyjście na świat dziecka. „Urodzi swoje własne słoneczko!” - pisze z rozczuleniem jedna z internautek.

Redakcja poleca

Słoneczko z „Teletubisiów” jest w ciąży. Gratulacje płyną z całego świata

Jess Smith poinformowała o ciąży na swoim koncie na Instagramie - @j.smith_1995. W poście zamieściła zdjęcie USG, które podpisała: „Kiedy dwoje staje się trojgiem”, oznaczając również profil swojego partnera Ricky’ego. Sprawę nagłośnił portal TMZ, pisząc „Jess i Ricky, gratulujemy wam Tele-bobasa”.

Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo gratulacji z całego świata. Użytkownicy Instagrama piszą w sekcji komentarzy: „Gratulacje, Jess. To wspaniałe wiadomości”, „Bezpiecznego rozwiązania dla ciebie i dziecka! W moim domu nadal pojawia się ta słodka, mała buzia i śmiech, ponieważ mój syn, który ma specjalne potrzeby, wciąż ogląda oryginalne »Teletubisie«”, „Cieszcie się wspólnie tym doświadczeniem, ściskam was z Holandii”, „Urodzi swoje własne słoneczko!”.

Zobacz także: Zabrała syna na kontrowersyjny festiwal. „Złe rodzicielstwo w pigułce”

Słoneczko z „Teletubisiów” znów na ustach widzów. O co poszło w zeszłym roku?

To kolejna okazja, przy której temat „Teletubisiów” powraca. W 2022 roku nowa wersja programu przygotowana przez Netfliksa wywołała zdumiewająco dużą skalę oburzenia. Wielu widzom nie spodobał się wygląd nowego Słoneczka. W rozpromienioną, wędrującą po niebie gwiazdę wpisane inne dziecięce twarze.

Portal RadioZET.pl wskazywał wówczas, że uwagi mogą być podszyte rasistowskimi pobudkami – w samym trailerze pojawiły się grające Słoneczko dzieci reprezentujące inne grupy etniczne. Widzowie mogli zauważyć w zwiastunie czarnoskórego chłopca oraz dziewczynkę o azjatyckich korzeniach. „Zaadaptowanie »Teletubisiów« do bardziej inkluzywnych czasów jest naturalnym krokiem ery, w której żyjemy. Twórcy filmów, seriali, programów telewizyjnych, szczególnie tych dla dzieci, zaczęli w końcu zwracać uwagę na reprezentację grup, które do tej pory nie były dostatecznie często ukazywane w mediach, a więc stawały się marginalizowane” – pisał o trwającej wtedy aferze redaktor działu Rozrywka Sergiusz Kurczuk.

Nie przegap
To wyjątkowe imiona dla dziewczynek
5 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Julia Pavaliuk