Obserwuj w Google News

Wydawała majątek na farbowanie włosów. Dziś z dumą pokazuje swoja siwiznę

2 min. czytania
05.04.2023 12:11
Zareaguj Reakcja

50-letnia Kathy ponad dwa lata temu przestała farbować włosy. Teraz z dumą pokazuje swoje srebrne kosmyki w social mediach, zachęcając inne kobiety do tego, aby nie ulegały społecznej presji dotyczącej idealnego wyglądu.

Tiktokerka
fot. TikTok.com

Coraz więcej kobiet świadomie przeciwstawia się narzuconym przez społeczeństwo standardom piękna. Wiele z nich zaczęło odważnie manifestować swoją postawę w mediach społecznościowych. Niedawno pisaliśmy o 27-letniej Rosie, która zaprzestała golenia nóg oraz pach, co często wzbudza liczne kontrowersje.

Zwolenniczką naturalnego wyglądu jest również 50-letnia Kathy, której historię opisał portal dailystar.co.uk. Kobieta od ponad dwóch lat nie maluje swoich włosów. Twierdzi, że nawet w siwych pasmach nadal czuje się pięknie i młodo. Niektórzy uważają, że wygląda ze swoim synem jak siostra z bratem.

Redakcja poleca

Nie farbuje włosów. Stawia na naturalność

Kathy, mieszkanka Dallas, pierwszy siwy włos na swojej głowie zobaczyła w wieku 17 lat, co totalnie ją przeraziło. Początkowo próbowała wyrywać pojedyncze srebrne kosmyki. Jednak z czasem, gdy przybywało ich coraz więcej, regularnie zaczęła farbować wszystkie pasma na ciemny brąz. Wydawała majątek na wizyty w salonach fryzjerskich, aby ukryć odrosty. Wciąż bowiem przejmowała się tym, co pomyślą sobie inni na widok jej siwych kosmyków. Przełom nastąpił w 2021 roku. Wtedy kobieta podjęła decyzję, że zaprzestanie farbowania swoich włosów.

Po prostu pomyślałam: "dlaczego to robisz? Czy wyłącznie dlatego, że społeczeństwo ci tak każe?" - mówi Kathy. 

Początkowo nie mogła przyzwyczaić się do odmienionego wyglądu i czuła się nieco skrępowana. Z czasem jednak nabrała pewności siebie. Dziś bez problemów pokazuje nie tylko swoją siwiznę. Przestała również ukrywać tatuaże. Obecnie ma ich ok. 30 na rękach, brzuchu i plecach. Założyła nawet profil na TikToku o nazwie "letsgogray", inspirując inne kobiety do tego, aby pokochały siebie i nie próbowały sprostać za wszelką cenę narzuconym kanonom piękna.

Zobacz także: Pokazała jak wygląda z makijażem i bez. "Aż trudno uwierzyć, że to ta sama osoba"

Jest dumna ze swojego wyglądu

Chociaż akceptacja swojego koloru włosów zajęła kobiecie wiele lat, to jak przyznaje wreszcie czuje się w pełni sobą. Wiele osób twierdzi, że nawet w siwych pasmach Kathy zupełnie nie wygląda na swój wiek. Tiktokerka może również liczyć na słowa wsparcia od internautów, którzy chętnie komplementują jej naturalność:

Twoje siwe pasma wyglądają niesamowicie.
 
Uwielbiam twój naturalny kolor włosów.
 

Zobacz także: Ta kobieta pokazuje, jak naprawdę wygląda jej ciało. Różni się od zdjęć z Instagrama

RadioZET.pl/dailystar.co.uk