Obserwuj w Google News

Ta metoda spania ratuje związki? „Najbardziej komfortowy sposób”

2 min. czytania
26.09.2023 13:00
Zareaguj Reakcja

Sen jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Nic dziwnego, że wiele osób szuka sposobów na polepszenie jego jakości. Jeżeli co noc kładziesz się do łóżka ze swoją drugą połówką, może pomóc ci tzw. skandynawska metoda snu. Internauci są nią zachwyceni, chociaż sam zamysł jest niezwykle prosty.

Skandynawska metoda na lepszy sen zmieni twoje noce.
fot. Realstock/Shutterstock, @ericastolmandowdy/TikTok

Żyjemy w niespokojnych czasach. Zewsząd bombardują nas wiadomości dotyczące wszystkiego, co dzieje się na świecie; praca zawodowa niejednokrotnie przynosi sporo stresu, a wszechobecność mediów społecznościowych wcale nie pomaga. Wydaje się, że w obliczu wszystkich intensywnie stymulujących czynników zewnętrznych higiena snu jeszcze nigdy nie była aż tak ważna.

Coraz większą uwagę osób zainteresowanych tym tematem przyciąga tzw. skandynawska metoda spania. „To absolutny przełom” – pisze tiktokerka Erica Stolman Dowdy, która samodzielnie przetestowała tę prostą praktykę i obecnie nie wyobraża sobie powrotu do dawnego stanu rzeczy.

Redakcja poleca

Skandynawska metoda spania ratuje związki? Każdy może z niej skorzystać

Ta praktyka dedykowana jest dla osób w stałych relacjach, które co noc kładą się z drugimi połówkami do jednego łóżka. Nie da się ukryć, że bardzo często to właśnie ten stan wiąże się z trudnością w zasypianiu – zdarza się bowiem, że partnerzy notorycznie się wiercą lub przeciągają w swoją stronę kołdrę.

Skandynawski sposób na dobry sen ma rozwiązać wymienione wyżej problemy za pomocą wdrożenia niezwykle prostego rozwiązania: zastąpienia jednej kołdry dwiema. Influencerka Erica Stolman Dowdy twierdzi, że ta praktyka jest w stanie przyczynić się nawet do uratowania związku. „10/10, polecam” – podsumowuje w krótkim opisie zamieszczonego na jej koncie filmu, demonstrującego metodę w praktyce. Wyjaśnia też, że to dla niej „najbardziej komfortowy sposób spania”.

Zobacz także: Śpisz w takiej pozycji? Twoje ciało daje ci znak

Skandynawski sposób na dobry sen. Pozwala na swobodną regulację temperatury ciała

New York Post dotarł do ustaleń organizacji Sleep Foundation, według których temperatura ciał śpiących obok siebie osób może się różnić. Reguluje się ją poprzez zmianę pozycji czy nakrywanie się kołdrą, co w rezultacie prowadzi do statystycznie większej szansy na budzenie się w nocy. Na stronie internetowej Sleep Foundation czytamy: „Korzystanie z dwóch kołder pozwala każdej osobie na swobodę w kwestii jej temperatury podczas snu. Ten, komu jest zimno, może całkowicie owinąć się kołdrą. Ten, kto śpi z wyższą temperaturą, może spać pod lżejszym kocem lub ułożyć kołdrę na [wybranej] części ciała, odsłaniając nogi lub stopy po obu stronach, by zapewnić przepływ powietrza”.

Nie przegap
Te przedmioty przynoszą pecha
5 Zobacz galerię
fot. shutterstock_BGStock72