Obserwuj w Google News

Tak zareagował, gdy wyznała, że zamierza wstąpić do zakonu. Aż trudno uwierzyć

2 min. czytania
21.07.2023 14:14
Zareaguj Reakcja

Ksiądz Rafał Główczyński, który aktywnie działa w mediach społecznościowych postanowił zapytać siostry zakonne, o to, czy przed wstąpieniem do klasztoru były w związkach romantycznych. Zakonnice z chęcią opowiedziały o dawnych miłościach. – Przystojny, miły, grzeczny, ułożony – wspominała swojego dawnego chłopka jedna z nich.

Siostry zakonne wspominają dawne miłości
fot. shutterstock_Anna Jurkovska

Obecnie wielu kapłanów aktywnie działa w mediach społecznościowych. Jednym z nich jest ksiądz Rafał Główczyński nazywany także Księdzem z Osiedla. To zakonnik ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów, który działalność w sieci rozpoczął w 2020 r. od rekolekcji internetowych dla młodzieży. Pochodzi z Warszawy. Obecnie sprawuje posługę w parafii w Piastowie.

Duchowny tworzy kanał na YouTube, który obserwuje ponad 56 tysięcy użytkowników. Jest aktywny także na TikToku. Tam zgromadził ponad 98 tysięcy internautów. Często i chętnie odpowiada na pytania internautów. Przybliża wiernym zasady wiary i komentuje bieżące sprawy z perspektywy moralności chrześcijańskiej. Filmy Księdza z Osiedla cieszą się dużą popularnością.

Zobacz również:  Publikuję filmik i odliczam sekundy. Komentarze „pedofil”, „złodziej” pojawiają się właściwie od razu

Zrezygnowały z miłości. Wybrały życie zakonne

Ks. Rafał Główczyński niedawno opublikował nietypowe nagranie. Zapytał w nim siostry zakonne o to, czy przed wstąpieniem do klasztoru prowadziły życie uczuciowe. Okazało się, że większość zakonnic w przeszłości miała partnerów. Siostra Agata na pytanie o to, czy kiedyś była w związku, odpowiedziała twierdząco. Kobieta przyznała, że miała chłopaka. – Było ich kilku – zaznaczyła, gdy ksiądz chciał dowiedzieć się, jak ukochany zakonnicy miał na imię.

Zobacz również:  Co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci? Ksiądz z TikToka nie ma wątpliwości

Swoją historią z duchownym oraz internautami postanowiła podzielić się również siostra Margaret. Ona również przyznała, że przed wstąpieniem do klasztoru była w związku. Kobieta postanowiła rozstać się z partnerem, by służyć Bogu. – Próbował interweniować? Starał się jakoś zatrzymać? – wypytywał ksiądz swoją rozmówczynię.

Trochę mnie znał i powiedział, że poczeka parę lat i zobaczy czy to, co ja wybrałam jest moją drogą - - odpowiedziała siostra Margaret.

Zakonnice wspominają swoich partnerów. „Przystojny, miły”

Siostry zakonne, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z Księdzem z Osiedla, bardzo miło wspominały dawne miłości. Siostra Margaret z uśmiechem na ustach zaznaczyła, że jej partner był "przystojny, miły, grzeczny, ułożony". Siostra Bożena również zapamiętała byłego chłopaka jako „bardzo przystojnego, inteligentnego” Dodała, że mężczyzna świetnie grał na gitarze.

Dobry człowiek. Rozstałam się z nim spory czas przed klasztorem - – zaznaczyła zakonnica.

RadioZET.pl