Obserwuj w Google News

Selena Gomez w ogniu krytyki. Wszystko przez wpis o Palestynie i Izraelu

3 min. czytania
31.10.2023 13:53
Zareaguj Reakcja

Aktorka i wokalistka Selena Gomez – najliczniej obserwowana na Instagramie kobieta na świecie – mierzy się z ogromną krytyką fanów. Wszystko przez wypowiedź dotyczącą wojny Izraela z Hamasem oraz sytuacji w Strefie Gazy. Obserwatorom nie spodobało się oświadczenie gwiazdy.

Selena Gomez w ogniu krytyki. Chodzi o oświadczenie z Instagrama
fot. Aissaoui Nacer/SplashNews.com/East News, @srhmstfa_, @Iucianisa/Twitter

Selena Gomez należy do grona najpopularniejszych osób na świecie. Celebrytka od lat pojawia się w filmach i serialach, rozwija karierę muzyczną i wydaje kosmetyki własnej marki, a na Instagramie obserwuje ją 430 milionów ludzi. Gwiazda wielokrotnie podkreślała też swoje zaangażowanie aktywistyczne, przejawiające się przez współpracę z UNICEF-em, działalność charytatywną oraz zabieranie głosu na tematy społeczne.

To najprawdopodobniej jedna z głównych przyczyn rozczarowania i zaskoczenia fanów. Gomez mierzy się obecnie z masową krytyką dotyczącą oświadczenia opublikowanego w instagramowej relacji. Internauci wskazują bardzo neutralne i zachowawcze podejście podejście celebrytki do wojny Izraela z Hamasem i wiążących się z tym konsekwencji, których doświadcza ludność cywilna.

Selena Gomez oświadczenie
fot. @selenagomez/Instagram
Redakcja poleca

Selena Gomez w ogniu krytyki. Chodzi o wypowiedź o wojnie na Bliskim Wschodzie

„Mam przerwę od mediów społecznościowych, bo mam złamane serce, widząc horror, nienawiść, przemoc i terror mające miejsce na świecie. Ludzie są torturowani i zabijani, a każdy akt przemocy w kierunku każdej grupy jest przerażający. Musimy chronić WSZYSTKICH ludzi, przede wszystkim dzieci, i skończyć z przemocą raz na zawsze. Przepraszam, jeśli moje słowa czy hashtag nigdy nie będą wystarczające dla wszystkich. Po prostu nie potrafię znieść krzywdy niewinnych ludzi. Robi mi się od tego niedobrze. Chciałabym umieć zmienić świat. Ale post tego nie zrobi” – napisała gwiazda w oświadczeniu zamieszczonym na Instagramie.

Choć gwiazda otwarcie potępiła przemoc, to fani skupili się przede wszystkim na dwóch ostatnich zdaniach jej przesłania. Obserwatorzy wytknęli Selenie Gomez, że przekonanie o małej mocy jej zdania może być rażącym niedoszacowaniem, szczególnie w sytuacji bycia jedną z najbardziej wpływowych osób w mediach społecznościowych. Zauważyli też, że w przeszłości celebrytka zabierała głos na rozmaite tematy społeczno-polityczne, takie jak zdrowie psychiczne, ruch Black Lives Matter czy wojna na Ukrainie (wówczas aktorka udostępniała m.in. linki do zbiórek pomocowych – poinformowała również o wsparciu finansowym dla organizacji UNICEF).

Portal TooFab informuje, że negatywne reakcje w sieci okazały się porażająco silne, co znalazło odzwierciedlenie w konkretnych statystykach: nazwisko aktorki zaczęło być jedną z najpopularniejszych fraz w serwisie X (dawnym Twitterze). Internauci nie szczędzili słów krytyki.

Zobacz także: Świat pozna tożsamość Banksy’ego? Słynny artysta może stanąć przed sądem

Internauci komentują wypowiedź Seleny Gomez. „Jesteś ignorantką”

Główną pretensją użytkowników portalu X stał się brak wiary celebrytki we własną sprawczość. Wśród zamieszczonych publikacji można przeczytać m.in.: „Palestyńczycy błagają, byśmy zabierali głos […], pokazują nam ciała swoich martwych dzieci – a to wszystko po to, by zostać zignorowanymi przez Selenę Gomez, która nie wierzy, że post/hashtag im pomogą”, „Zamieszcza linki do linków dotyczące zdrowia psychicznego, myśląc, że to coś zrobi (jestem przekonana, że to pomaga), ale nagle post pomocowy dla osób z Palestyny nic nie sprawi? Kochanie, jesteś SELENĄ GOMEZ, masz więcej źródeł pomocowych niż my”, „Nasze głosy są słyszane. Po prostu ty jesteś ignorantką”.

Celebrytka nie zareagowała na przytłaczającą falę krytyki. Na jej koncie na Instagramie nie pojawiły się do tej pory nowe posty ani relacje.

Źródło: Radio ZET/TooFab.com

Nie przegap